Komentáre k zápasom

SEZÓNA 2014/2015

Trénerka: Mgr. Alexandra Šišiaková - Staršie žiačky 11.10.2014, Brusno - Banská Bystrica 3:0 a 3:0

Zostava: D. Tomášková, V. Krajčírová, N. Peťková, A. Živická, R. Longauerová, V. Michaličková (S. Kobzošová, L. Vasilovčíková, K. Haviarová, K. Obuchová)

V prvom zápase tohtoročnej sezóny sme začali veľmi dobre. Darilo sa nám na podaní a taktiež na útoku, čím sme súpera nepustili do nijakého väčšieho protiútoku. Čo sa prejavilo aj na jednoznačnom výsledku. V druhom zápase sme kus poľavili čo sa preukázalo na množstve pokazeného podania a nižšej koncentrácii. Prvé dva sety sme sa potrápili našťastie sme nestratili ani set a v treťom to bola jednoznačná záležitosť.

Analýza herného výkonu družstva starších žiačok VK Kúpele Brusno sezóna 2013/2014

Obranné činnosti :

Obranný systém: Na sieti obrana dvojblokom na krajoch siete a dvojblokom na útok stredom siete. Na strede priskakuje na dvojblok naša hráčka v zóne 4 (smečiarka), ak je útok súpera stredom vedený v zóne 4 alebo jej tesnej blízkosti dvojblok dopĺňa naša hráčka v zóne 2.

Na poste blokárky sme mali jednu výborne na sieti brániacu hráčku (Štulrajterová) a dve slabšie brániace (Muchová, Michaličková). Od toho sa vyvýjala aj naša úspešnosť keď v rotáciach so Štulrajterovou bola obrana omnoho efektívnejšia ako s ostatnými dvoma blokárkami.  Bránila dobre útok stredom a výborne útok zo zóny 4. Zo zóny 2 až na družstvo Liptovského Hrádku bolo vedených minimum útokov. Začiatok sezóny bol poznačený neochotou smečiarok pomáhať brániť útok stredom. Nakoľko to bola prvá sezóna kedy začali brániť aj na strede nedôverovali si či to budú stíhať, respektíve stíhať prechod z obrany do útoku. Postupne, keď začínali byť v tejto činnosti úspešné si ju osvojili a ku koncu sezóny boli v nej úspešné a vykonávali ju automaticky. V globále úspešnosť v obrane na sieti vzhľadom k možnostiam družstva vyslovená celková spokojnosť.

Obrana v poli: Vychádzali sme z diagonálnej obrany kde hráčka v zóne 1 vychádza zo základného postavenia a hráčka v zóne 4 je posunutá viac smerom do 3 a pomáha s ulievkami, nakoľko útok do ostrej diagonály zo zóny 4 v tejto súťaži prakticky neexistuje.  Za najväčší nedostatok považujem obranu v zóne 6, kde hráčky nedodržiavali východzie postavenie, často sa vysúvali príliš dopredu a lopty letiace ponad ich ramená smerujúce do ihriska púšťali alebo ich neboli schopné zahrať.

V globále platilo, že sme omnoho lepšie bránili dobre a tvrdo útočiace družstvá kde sme mali správny výber postavenia v poli oproti družstvám lobujúcim ponad blok, kde sme sa museli za loptou presúvať.

Veľmi dobre sme si počínali vo vykrývaní našej útočiacej hráčky zo zóny 4.

Príjem podania bol celkovo našou slabinou. Prvý krát sme začali prihrávať vždy s oboma smečiarkami čo bola zmena oproti minulému roku, kde predná smečiarka neprihrávala. Ďalšou zmenou bola hra bez libera. Blokárky si s príjmom podania na čas strávený  jeho nácvikom poradili nad očakávanie dobre. Mali sme jednu výborne prihrávajúcu hráčku (Štubniaková) a zvyšné priemerne.

Celkovo obrana v poli oproti minulej sezóne zlepšenie, ale vzhľadom k možnostiam a charekteru družstva (výška hráčok predurčujúca k obratnosti) nie ideálna.

Útočné činnosti :

Útok bol z prevažnej väčšiny vedený zo zóny 4 po zrýchlenej nahrávke. Stredom siete sme útočili po metrovej nahrávke alebo rýchlikom. Zo zóny 2 po polovysokej nahrávke. Útok spoza útočnej čiary bol vedený zo zón 1 a 6. Útočné kombinácie boli jednoduché kombinácie útoku stredom a útoku z kraja siete.

Smečiarky sa vyznačovali omnoho väčšou efektivitou oproti minulému roku ako aj razanciou  a variabilitou útoku. Mali sme najlepší útok po čiare do zóny 1. Bol vysoko efektívny s malým počtom chýb. Útok po diagonále nebol dostatočne razantný (aj keď výrazne razantnejší oproti minulej sezóne) a družstvá z hornej polovice tabuľky nemali problém s jeho spracovaním. Ich výkonnosť bola nestabilná, čo je pre vekovú kategóriu s časti typické.

Útok stredom siete bol zo začiatku sporadický, neistý, ale napodiv pomerne úspešný. S vývojom súťaže sa stal v podaní Michaličkovej našou zbraňou. Ostatné dve blokárky striedali lepšie momenty s horšími. K malému počtu útokov stredom prispela aj nedôvera nahrávačky v ich schopnosti ako aj slabé vyžiadanie si útoku zo strany blokárok (boli čiastočne spokojné, že nemusia útočiť a prípadne kaziť).

Útok spoza útočnej čiary bol sporadický, náhodný a nie príliš úspešný. Nikdy sa nestal našou zbraňou čo považujem za veľké mínus. Tipy hráčok na tento druh útoku sme mali vhodné, ale počas celej sezóny sme sa neodhodlali ho využívať.

Podanie bolo počas celej sezóny našou silnou zbraňou. Každá hráčka dokázala uhrať podaním šnúru bodov a často nám pomohlo ku zvratom v setoch a zápasoch.

Celkovo sa útok oproti minulej sezóne výrazne zlepšil, ale chýbala stabilita. Málokedy zahrali na útoku všetky hráčky dobrý zápas naraz.

Nahrávka:

Hrali sme systém s jednou nahrávačkou.

Mali sme iba jednu špecialistku nahrávačku (Ramajová) a ďalšie dve (Oklepková, Pikulová), ktoré sme skúšali. Na poste nahrávačky sme mali jednu z najlepších na tomto poste v súťaži. Jej výška nám dovoľovala nebezpečne útočiť z druhej a bola jednou z najlepšie blokujúcich hráčok, keď sme ju stavali v rotácii proti  najlepšej smečiarke súpera. Nemala problém s nahrávkou do zóny 2 ako v kľude tak aj po pohybe, v druhej časti súťaže pomerne dobre nahrávala z výskoku. Nahrávka bola jednoznačne naša výhoda oproti súperom.

Výsledok a naplnenie cieľov:

Pred začiatkom sezóny sme si stanovili cieľ umiestnenie do tretieho miesta. Počas sezóny sme ho posunuli na postup o majstra Slovenska čo znamená prvé alebo druhé miesto. Tento cieľ sme nenaplnili a tým pádom považujem umiestnenie za sklamanie.

Vypracoval:     1.tréner Peter Jonák

Tréner Peter Jonák  k zápasu playoff - Brusno-VA Žilina:

V odvete playoff proti VA Žilina sme nezačali dobre. Nefungovalo nič. Po týždni trénovania bez nahrávačky sme neboli schopní v prvom sete uhrať bod útokom, čo býva zvyčajne naša zbraň. Pridala sa k tomu rozhádzaná obrana a oduševnený výkon súpera a po 10 minútach sme prehrávali12:18 a neskôr 13:20. Zopár striedaní zastavilo Žilinčanky, dobré podanie na našej strane a šťastne sme otočili a vyhrali prvý set 25:22. Zjavne sme sa nepoučili, druhý set hrali ešte horšie a prehrali. 1:1 na sety. Od tretieho setu sme už jasne dominovali aj keď nie vždy vďaka našej hre ale skôr chybám súpera a dotiahli zápas do víťazného konca. 3:1 a postup do finále ktoré sa uskutoční v našej telocvični 16. a 17. APRÍLA  V BRUSNE. PRÍĎTE POVZBUDIŤ.

Tréner Peter Jonák  k zápasu playoff - VA Žilina-Brusno:

V sobotu sa začalo playoff starších žiačok a my sme hrali v Žiline proti VA.

Prvý zápas pre nás začal priam ideálne. Čapnutá ulievka a dohraná lopta tvrdým útokom zo štvorky. Ďalšie dva útoky zablokované, následná ulievka opäť čapnutá. Výbornou obranou sme zneistili súpera na útoku a všetko išlo ľahko. Prvý set sme vyhrali 25:8. Druhý set sme začali nepozorne a až do stavu 14:14 sme museli doťahovať. Následnou šnúrou 11 bodov sme set ukončili 25:14. Posledný set opäť ľahký ako prechádzka v parku. Žiadny odpor zo strany Žilinčaniek, minimum chýb na našej strane a po sete 25:7 sme za 50 minút vyhrali prvý zápas 3:0.

Druhý zápas sme nezačali najhoršie a vyhrali prvý set 25:17. V druhom Žilinčanky lepšie útočili, pomohli si útokom do jednotky a boli po väčšinu setu lepším tímom. My sme si to tiež neuľahčili keď sme v druhom a treťom sete pokazili asi "sedemdesiat" podaní. Aj napriek tomu že sme v koncovke prehrávali o dva body zachovali sme pokoj a aj so šťastím vyhrali 25:23. V treťom sete sme boli po celý čas vpredu a vyhrali ho 25:21. Opäť 3:0 pre nás.

V sobotu hráme so Žilinčankami odvetu u nás doma.

Tréner Peter Jonák  Liptovský Hrádok - Brusno A, 3:0 a 3:0:

Staršie žiačky prehrali v poslednom zápase základnej časti v Liptovskom Hrádku dva krát 0:3.

Aj napriek prehrám sme nehrali vyložene zle, ale proti dobrému súperovi chýbalo niečo extra v každej hernej činnosti aby sme boli úspešní. Všetky sety boli podobné v tom, že do stavu 16 sme so súperom držali krok, ale koncovky setov mali jasne v rukách domáce dievčatá a celkom zaslúžene vyhrali.

O dva týždne začíname playoff v Žiline proti VA.

Trénerka Alexandra Bukviarová-Šišiaková: Rimavská Sobota - Brusno B, 3:0 a 3:2:

Zostava: D. Tomášková, N. Peťková, E. Svetlíková, V. Krajčírová, C. Kováčová, L. Vasilovčíková (S.Kobzošová - L, K. Haviarová)

V sobotu sme hrali u dobrého súpera v R. Sobote. Čo sa ukázalo v prvom zápase, kde sme nastúpili zaspatí a dosť odovzdane. V druhom zápase sme nastúpili s bojovným duchom čo sa hneď ukázalo a vyhrali sme prvé dva sety. V treťom sete sme viedli o päť lôpt a nechali sme ich dotiahnuť sa na nás. Soboťanky sa chytili a v 5.sete sme prehrali.

Za druhý zápas sa chcem dievčatám poďakovať za výborný výkon.

Tréner Peter Jonák  Brusno A-Poltár, 3:0 a 3:0:

Proti Poltáru sme odohrali dva pomerne dobré zápasy a vyhrali oba 3:0. Hlavne v druhom zápase sme ukázali pekné útočné akcie, dobré podanie a radosť z hry. O týždeň hráme v Liptovskom Hrádku.

Trénerka Alexandra Bukviarová-Šišiaková: Brusno B - Hnúšťa, 1:3 a 0:3:

Zostava: D. Tomášková, V. Krajčírová, E.Svetlíková, N. Peťková, A. Živická, C.Kováčová, (S.Kobzošová - L, E. Hudecová, K. Haviarová, L. Vasilovčíková, M. Krakovská)

Dievčatá si na domácej palubovke zmerali sily s kvalitným  súperom z Hnúšte. V prvom sete prvého zápasu sme hrali výborne. Podávali sme kvalitne čo robilo problém súperovi. V ďalších setoch sa súper rozohral a už nám nedal šancu nato aby sme sa pokúsili spraviť niečo so zápasom. Bol to výborný volejbal z oboch strán a dievčatám sa chcem poďakovať za dobrý výkon.

Tréner Peter Jonák  VA Žilina-Brusno A, 0:3 a 0:3:

V sobotu sme na palubovke VA Žilina pohodlne vyhrali oba zápasy pomerom 3:0. Na budúci týždeň hráme doma s Poltárom.

Trénerka Alexandra Bukviarová-Šišiaková: Brusno B - Zvolen, 0:3 a 0:3:
Zostava: D. Tomášková, N. Peťková, V. Krajčírová, A. Živická, L. Vasilovčíková, C. Kováčová ( S. Kobzošová - L, K. Haviarová, K. Obuchová)
Naše dievčatá sa v sobotu predstavili na domácej palubovke proti dievčatám zo Zvolena. Dievčatá zo Zvolena ktoré boli o dva roky staršie a niektoré o dve hlavy vyššie nám riadne dali zabrať. Čo sa ukázalo aj na výsledku. Na to všetko dievčatá odohrali výborne dva zápasy kde si vyskúšali hrať aj proti fyzicky statnejším dievčatám. Za čo sa im chcem aj poďakovať.

Tréner Peter Jonák  Brusno A - Detva A, 3:0 a 3:2:

V stretnutí o čelo tabuľky sme sa stretli s Detvou.

V prvom stretnutí sme nezačali ideálne. Nepresnosti vo všetkých herných činnostiach mali za následok nepresný, málo razantný útok a rozohratie sa súpera v poli. V dlhých výmenách to bolo pomerne vyrovnané ale koncovka patrila nám. 1:0. Druhý set sme súpera tlačili od začiatku, dobre bránili a rozhodli sme o celom zápase. Po dobrom výkone sme zvíťazili 3:0.

Druhý zápas začal podobne ako prvý a ujali sme sa vedenia 1:0. Od druhého setu sme ukázali svoju horšiu tvár. Nezáujem bojovať, výhovorky a celková letargia viedla k zákonitému obratu v zápase a Detvianky pohodlne vyhrali dva sety. 1:2. Do štvrtého setu sme nastúpili s novými hráčkami na troch postoch a tento ťah sa ukázal byť čarovný. Do boja zavelili naše dve najmladšie hráčky na ihrisku Vanessa s Dominikou. Pridali sa k nim aj ostatné baby a zrazu sme videli to, čo by chcel tréner vidieť v každom zápase bez ohľadu na výsledok. Volejbalové družstvo, ktoré hrá s emóciami, bojuje, bije sa o každú loptu. Volejbalové družstvo, ktoré sa raduje po dobre zahratej lopte a je nahnevané keď niečo pokazý. Volejbalové družstvo, ktoré sa nepoddá keď je úplne na dne, ale snaží sa o zvrat. A tak ako Bruce Wayne zachránil Gotham city povstali aj baby z Brusna. Po veľmi dobre odohratých dvoch setoch sme si udržali neporazenosť na našej palubovke po víťazstve 3:2.

Najbližší zápas odohráme 8.3. v Žiline proti VA.

Trénerka Alexandra Bukviarová-Šišiaková: Brusno B - Detva B, 3:0 a 3:0:

Dievčatá sa v domácom prostredí predstavili proti súperovi z Detvy. Proti tabuľkovo slabšiemu súperovi to zvládli výborne. Až na pár chvíľ kde trocha stratili koncentráciu a prispôsobili sa hre súpera. Na to všetko sa chcem dievčatám poďakovať za výhru a výkon.

Zostava: V. Krajčírová, E. Svetlíková, N. Peťková, A. Živická, D. Tomášková, L. Vasilovčíková (E. Hudecová, K. Obuchová)

Tréner Peter Jonák  Banská Bystrica - Brusno, 0:3 a 1:3:

V sobotu sme vyhrali v Banskej Bystrici 3:0 a 3:1. Bol to už druhý víkend za sebou keď sme síce vyhrali bez straty bodu ale hrou sme nenadchli.  Ak budeme pokračovať v takomto trende môže sa stať že sezóna bude pre nás veľmi krátka. V sobotu hráme v Brusne proti Detve.

Tréner Peter Jonák  Brusno A - Žiar nad Hronom, 3:0 a 3:1:

V sobotu proti Žiaru nad Hronom sme po dvoch hladkých víťazstvách 3:0 a 3:1 získali šesť bodov. Hral sa priemerný volejbal, oba zápasy sme mali jasne pod kontrolou a opäť dostali príležitosť všetky hráčky. Nehrali sme to  najlepšie čo vieme, ale skôr to čo stačí čo je negatívom.

Po týždni voľna odohráme 8.2. derby v Banskej Bystrici.

Trénerka Alexandra Bukviarová-Šišiaková Brusno B - Krupina B, 3:0 a 3:0:

Dievčatá sa doma v sobotňajšom zápase stretli so súperkami z Krupiny. Začali sme horšie na príjme podania čo sa postupne zlepšilo ako aj naše podanie.

Dievčatá hrali pozorne. V niektorých chvíľach to boli veľmi pekné volejbalové momenty. Dievčatám sa chcem poďakovať za dobrý výkon.

Tréner Peter Jonák  Krupina A – Brusno A, 0:3 a 1:3:

V sobotu sa hralo prvé kolo odvetnej časti prvej triedy starších žiačok. V Krupine sme hrali proti tradičnému, dobre hrajúcemu súperovi.

Začiatok prvého zápasu ovládli domáce hráčky a my sme sa pomalšie rozbiehali. V koncovke Krupina nevyužila setbal,l my náš prvý áno a od tohto momentu sme boli lepším družstvom. Držali sme Krupinu po celý zápas pod tlakom a vyhrali 3:0. Keď zoberieme do úvahy v akom štádiu prípravy sa nachádzame a mesačnú pauzu medzi zápasmy, hrali sme pomerne kultivovaný volejbal na ktorý sa dalo pozerať.

Druhý zápas bol veľmi podobný tomu prvému. Dobré úvody setov Krupiny kde si vypracovali náskok a my sme museli potom dobiehať. V druhom sete sme strácali už 6 bodov a aj keď sme v koncovke vyrovnali, set sme prehrali. Po víťazstve 3:1 sme poskočili v tabuľke o jedno miesto a sme s jedinou prehrou prvé. Budúci týždeň nás čaká ďalší kvalitný súper, Žiar nad Hronom.

Trénerka Alexandra Bukviarová-Šišiaková Brusno B - Žiar nad Hronom B, 1:3 a 0:3:

Zostava: A. Živická, N. Peťková, S. Kobzošová, E. Svetlíková, K. Haviarová, L. Vasilovčíková (K. Obuchová)

V sobotu v oklieštenej zostave pre chorobu hráčok sme sa stretli so súperom, ktorý nebol až tak nad naše sily ako sa to odzrkadlilo na výsledku. Dievčatá s chorobou na pätách bojovali. Za čo sa im chcem poďakovať.

Tréner Peter Jonák  Poltár - Brusno, 1:3 a 0:3:

V poslednom jesennom kole sme odohrali dvojzápas v Poltári a po víťazstvách 3:1 a 3:0 sme si priniesli 6 bodov. Náš výkon bol ako počasie v ktorom sme cestovali na zápas. Chladný s občasným vykuknutím slnka. Hrali sme tak aby me vyhrali čo sa nám podarilo, ale žiadny extra volejbal to nebol. Nevynútené chyby, pomalý štart za loptou a celkové nasadenie na pol plynu boli príčinou že tento zápas nám okrem spomínaných šiestich bodov nič iné nepriniesol. Príležitosť dostali aj tentokrát všetky hráčky ktoré cestovali na zápas.

Jesennú časť sme skončili na druhom mieste po bilancii 13 výhier a jedna prehra. Na jar keď pôjde o všetko musíme hrať ešte lepšie, s väčším nasadením a zápalom. Každý jeden zápas odohrať tak aby nás posunul dopredu, mali sme z neho dobrý pocit a aby sme skončili tam kde všetci chceme.

Vyjadrenie trénerky Alexandry Bukviarovej - Šišiakovej k zápasu Hnúšťa B - Brusno B, 1:3 a 3:1:

Zostava: D. Tomášková, V. Krajčírová, E. Svetlíková, N. Peťková, K. Haviarová, A. Živická ( S. Kobzošová, K. Obuchová, E. Hudecová, M. Krakovská)

Naše dievčatá po prvom sete, v ktorom boli ešte zaspaté sa rozohrali a hrali výborne čo sa ukázalo aj na konečnom stave. V druhom zápase sa už súper zmobilizoval, aj keď sme v štvrtom sete vyhrávali, prehrali sme nakoniec. Dievčatá odohrali dva výborné zápasy a chcem sa im poďakovať.

Vyjadrenie trénera Petra Jonáka k zápasu Brusno – Žilina:

V sobotu proti družstvu VA Žilina dostali príležitosť dievčatá ktoré nenastupujú pravidelne v základnej zostave  a hrali pomerne dobre. Až na úvodný set prvého zápasu keď začali veľmi nervózne hrali to čo im stačí aby pohodlne vyhrali dva krát 3:0. Pred posledným jesenným kolom v Poltári sme s jednou prehrou a  jedenástimi víťazstvami na druhom mieste.

Vyjadrenie trénerky Alexandry Bukviarovej - Šišiakovej:

St. žiačky B, Brusno B - Rimavská Sobota, 2:3 a 0:3

Zostava: D. Tomášková, C. Kováčová, E. Svetlíková, V. Krajčírová, N. Peťková, A. Živická, K. Haviarová, E. Hudecová, l. Vasilovčíková, K. Obuchová, S. Kobzošová

Dievčatá začali proti R. Sobote veľmi dobre. Svojou hrou zaskočili súpera a ujali sa vedenia 2:0 na sety. Však v druhom sete sa dievčatá R. Soboty rozohrali a tretí, štvrtý a piaty set už bol v ich réžii. V druhom zápase už súper nezaváhal a jednoznačne zvíťazil.

Vyjadrenie trénera Petra Jonáka k zápasu Brusno – Liptovský Hrádok:

V zápase proti Liptovskému Hrádku sme nastúpili s odhodlaním prerušiť šnúru prehier a konečne zabodovať aj v zápase s tímom proti  ktorému sa nám tradične nedarí. Víťazstvá 3:2 a 3:0 a päť bodov hovoria za všetko.

V prvom sete sa hral výborný volejbal, keď sa obe družstvá presadzovali v útoku až kým neprišla koncovka. Nevynútená chyba a zablokovaný útok posadil Hrádok na koňa a vyhrali nielen koncovku ale aj druhý set a nevyzeralo to dobre. Od tretieho setu to ale bola iná pesnička. Neustály tlak podaním, zlepšená obrana na sieti aj v poli nahlodali istotu súpera v útoku a my sme to dokázali využiť. Hral sa pekný volejbal, na túto vekovú kategóriu s pomerne malým počtom chýb a nadštandardnými výkonmi Dominiky a Diany. Ukázali sme divákom že dokážeme byť v útoku nebezpeční a efektívny keď sa venujeme dianiu na ihrisku a nie v hľadisku.

O týždeň hráme doma proti ďalšiemu súperovi ktorému máme čo vracať. VA Žilina.

St. žiačky "B" 9.11.2013

Zvolen - Brusno "B"         3:0  3:1

Zostava: D. Tomášková, V. Krajčírová, N. Peťková, A. Živická, C. Kováčová, K. Haviarová ( S. Kobzošová - L, E. Hudecová, K. Obuchová, L. Vasilovčíková)

Po minulo týždňovej prestávke sme sa predstavili na palubovke Zvolena. Naša hra bola rozpačitá, neistá čo sa prejavilo aj na výsledku v obidvoch zápasoch. Nevynaložili sme dostatočný tlak na súpera podaním a tým, sme mu umožnili lahšie zakladanie útoku. Na našej hre sa v dostatočnej miere predstavila prestavka, ktoru sme mali minulý týždeň

Vyjadrenie trénera Petra Jonáka k zápasu Detva A – Brusno A -  9.11.2013:

V prvom zápase v Detve sa hral dobrý volejbal na oboch stranách. Prvý a tretí set sme pomerne jasne vyhrali, ale nedokázali sme si poradiť v koncovkách druhého a štvrtého setu čo mrzí viac ako samotná strata bodu po výhre 3:2 v tiebreaku. Bol to po dlhšom čase dobrý volejbal v našom podaní keď sme dokázali zabrať vo všetkých herných činnostiach čo u nás nebýva úplnou samozrejmosťou. Tlak podaním a následné ľahké body nás počas celého zápasu udržiavali o krok vpred a aj napriek tesnému výsledku sme mali zápas vo svojich rukách. Druhý zápas sme prehrali 0:3.

O týždeň privítame doma jeden z top tímov našej súťaže, družstvo Liptovského Hrádku.

Vyjadrenie trénerky Alexandry Bukviarovej – Šišiakovej k zápasu Detva B - Brusno B:

26.10.2013
St. žiačky
Detva "B" - Brusno "B"   0:3 0:3
Zostava: D. Tomášková, S. Kobzošová, E. Svetlíková, C. Kováčová, K. Obuchová, N. Peťková, K. Haviarová
V sobotu sme sa stretli v súboji s dievčatami z Detvy. Zo začiatku prvého zápasu sme pôsobili dosť zaspatým dojmom, čo sa ukázalo aj na výsledku v prvých dvoch setoch, ktoré sme vyhrali veľmi tesne. Potom sa naša hra zlepšila v treťom sete prvého zápasu a tak isto aj v celom druhom zápase.

Vyjadrenie trénera Petra Jonáka k zápasu  VK  Kúpele Brusno – Banská Bystrica 26.10.2013:

V zápase proti Banskej Bystrici sme si pripomenuli, že zápasy sa sami nevyhrávajú, ale že si to musíme uhrať a zaslúžiť. Uvedomujúc si našu hernú prevahu sme mali zlé nástupy do zápasov a stálo nás to bod po víťazstvách 3:0 a 3:2. Najväčším plusom bol výkon oboch blokárok, keď odohrali solídny zápas ako na sieti, tak pri hre bez libera aj na príjme podania a v poli.

Vyjadrenie trénerky Alexandry Bukviarovej - Šišiakovej k zápasu Brusno B - Liptovský Hrádok, 3:0 a 3:0:

Naše dievčatá vyhrali v sobotu obidva zápasy. Napriek nie najkvalitnejšiemu výkonu. Veľa zbytočných lôpt sme kazili bez pričinenia súpera. Na to všetko sme sa zomkli a vyhrali bez straty setu.

Zostava: D. Tomášková, E. Svetlíková, V. Krajčírová, N. Peťková, A. Živická, K. Haviarová, E. Hudecová, l. Vasilovčíková, K. Obuchová, S. Kobzošová

Vyjadrenie trénera Petra Jonáka  k zápasu starších žiačok Žiar nad Hronom – Brusno:

V druhom kole súťaže starších žiačok sme odohrali dva zápasy v Žiari nad Hronom. Po víťazstvách 3:2 a 3:1 sme si pripísali 5 bodov. V oboch zápasoch dostali na ihrisku priestor aj naše najmladšie dievčatá a nesklamali. Sympatickým výkonom sa pridali k našim "starým" oporám Kike, Diane, Peti a Veronike. Niektoré dievčatá nehrali na svojich zvyčajných postoch z čoho pramenili chyby a striedali sme veľmi dobré pasáže so slabými. V globále to bola pekná športová sobota a už sa tešíme na budúci týždeň keď nás čaká doma Banská Bystrica.

Hodnotenie zápasu Brusno A – Krupina A od trénera Petra Jonáka:

V zápase dvoch pomerne vyrovnaných družstiev sa stretli naše baby s Krupinou. Hráčky nášho tímu pôsobili počas oboch zápasov istejším dojmom. Najväčší rozdiel bol v obrane na sieti  v ktorom sme jednoznačne dominovali a v nahrávke. Presnejší, aj keď miestami príliš opatrný útok a solídna obrana v poli stačili na dve presvedčivé, povinné víťazstvá na úvod tohtoročnej sezóny. Pozitívum? Všetky hráčky ktoré naskočili do rozbehnutého zápasu si zastali svoje miesto a prispeli k dobrému prejavu družstva. Víťazstvá 3:0 a 3:1 nasvedčujú že sme na správnej ceste. O týždeň sme v ŽnH. Očakávame opäť 6 bodov.

Hodnotenie trénerky Alexandry Šišiakovej – Bukviarovej k zápasu:

St. Žiačky "B"

Krupina "B"- Brusno "B" 1:3 0:3

Zostava: D. Tomaskova, E. Svetlikova, N. Petkova, A. Zivicka, L. Vasilovcikova, K. Haviarova, K. Obuchova, S. Kobzosova

Naše dievčatá sa stretli s dievčatami z Krupiny, kde odohrali dobrý zápas. V prvých setoch pôsobili zaspane postupne sa rozohrali a vyhrali. V druhom zápase sa nenechali zaskočit a sústredeným výkonom vyhrali bez straty setu.