Finančná gramotnosť

Zaujímavé informácie a úlohy nájdete TU

Rozvíjanie matematickej gramotnosti

Dňa 12.10.2018 sa konalo jesenné účelové cvičenie, kde  žiaci II. stupňa mali preukázať  schopnosti  a zručnosti na prežitie v prírode. Jedna z úloh bola zameraná na zabezpečenie občerstvenia pre žiakov na záver účelového cvičenia.  Každá trieda malá k dispozícii sumu 5 eur. Dvaja zástupcovia z každej triedy ( po predchádzajúcej triednej porade ) mali zakúpiť potraviny v uvedenej sume tak, aby ju neprekročili a v maximálnej miere dosiahli  čo najnižší zostatok po odrátaní položiek na pokladničnom bloku.  V tabuľke uvádzame ako sa žiakom darilo plniť úlohu a ktorá trieda dosiahla stanovený cieľ:

Poradie

VI.B

4,50

0,50

Výsledky naznačujú, že žiaci úlohu splnili veľmi dobre, preukázali schopnosť efektívne hospodáriť  s peniazmi a nakúpili konzistentné potraviny, na ktorých si aj pochutili. Opäť sa potvrdilo, že keď sa zvolia vhodné formy a zaujímavé úlohy, žiaci sú ochotní rozvíjať svoju matematickú finančnú gramotnosť, vítajú možnosť si zasúťažiť a vymeniť  svoje skúsenosti a postrehy pri riešení úloh.

Mgr. Jaroslav Šuba

vedúci PK