Udalosti 2017/2018

DOKUMENTY

 

Organizácia materskej školy na školský rok 2017/2018

Naša materská škola využíva pri výchovno - vzdelávacej činnosti Školský vzdelávací program Krok za krokom celým rokom. Ako v minulých rokoch spolupracujeme s CVČ Brusno, súkromným centrom špeciálno-pedagogického poradenstva Brusno, logopédom. Deti sú rozdelené do tried/ hruštičková, jabĺčková, čerešničková /podľa veku.

 

Hruštičková trieda

Trieda 2-3-4 ročné deti

Učiteľky: Mgr. Daniela Šanková / zástupkyňa pre MŠ, triedna učiteľka

                       Michaela Oravcová

Michal Baliak, Oliver Citara, Laura Fógelová, Elizabeth Gerová, Sára Hirková, Alexander Chebeň, Veronika Chramcová, Zoja Kurtulíková, Matúš Mlynárčik, Adam Mokroš, Matej Patráš, Dario Prlič, Hannah Selecká, Oliver Solivajs, Jonatán Šipöcz, Slavomír Šnírer, Samuel Štubňa, Damián Turiak, Sebastián Turiak, Oliver Vilham,, Viktor Vyšný

 

Jabĺčková trieda

Trieda: 4-5 ročné deti

Učitelia: Mgr. Monika Tagajová / triedna učiteľka

              Mgr. Matej Parobek

Jana Albertyová, Sára Balková, Zuzana Bedríková, Izabela Bullová, Lukáš Daučík, Adrián Drábek, Nina Hudáková, Katarína Chromeková, Timea Kamenská, Peter Kočický, Marián Kubíny, Simona Mesiariková, Lukáš Mlynárčik, Karolína Núdziková, Tibor Ondrejkov, Lucas Pikula, Vivian Poldauf, Martin Riapoš, Michal Sršeň, Michaela Šimečková, Damián Škrabala, Emma Vyšná, Žofia Zázrivcová

 

Čerešničková trieda

Trieda: 5-6 ročné deti

Učiteľky: Denisa Živická / triedna učiteľka

                Mgr. Monika Rišová Vrzalová

Lujza Citarová, Teo Dobrík, Emma Fortiaková, Richard Hirka, Matúš Huťka, Andrew Kevin Kelly, Sophie Kernn, Tereza Kubančíková, Hana Kubíny, Paula Kurjanová, Martin Lupták, Matej Macík, Matúš Pikula, Joachim Pisarovič, Sandra Raganová. Richard Rusina, Kristína Selecká, Sofia Slobodníková, Zuzana Sokolová, Kristína Studená, Richard Turiak, Kristína Vlčková, Nelly Mia Zemanová, Michaela Živická

 

                Návšteva pani spisovateľky Janky Balážovej

  Dňa 21.3.pri príležitosti mesiaca Marec – mesiac knihy sme v našej materskej škole privítali pani spisovateľku Phd. Janku Balážovú. Tento rok si na pomoc zavolala aj svoju dcéru prváčku Alenku Janku. Pani spisovateľka Janka nám prišla predstaviť svoje básne. Boli to vlastne známe detské rozprávky v básničkovej forme. Detičkám ich prečítala šikovnica Alenka, ktorá sa už naučila  čítať, ale zahanbiť sa nedali ani naši škôlkari, lebo názov každej básne rýchlo uhádli. Boli to básne napr. Evička Šošovička, Mačka v sukni, Popletené mená. Príjemné popoludnie sme spestrili aj rozprávaním s pani spisovateľkou o jej živote, ako vznikli jej básne, ako stíha písanie popri starostlivosti o svoje 3 ratolesti. Bolo to príjemné stretnutie a veríme, že sa o rok stretneme znova a vypočujeme si nové básne.

Fotogalériu nájdete TU

Mobilné planetárium v našej škôlke

7.3.2018 sa naša čerešničková trieda premenila na planetárium. V obrovskom nafúknutom stane, sme sa dozvedeli mnoho informácií nielen o našej planéte. Najskôr sme pozerali príbeh o zvieratkách, ktoré sa dozvedeli o ceste ľudí do vesmíru. Priblížili nám všetky planéty našej slnečnej sústavy. Po príbehu nám ich pani lektorka ukázala z blízka. Detičkám sa najviac páčili súhvezdia Veľká a Malá medvedica. Porozprávala nám o súhvezdí Orion a jeho opasku. Na záver nám ukázala aká maličká je naša slnečná sústava v Mliečnej dráhe.  Detičkám sa toto predstavenie veľmi páčilo a ešte niekoľko dní sme sa o tomto projekte rozprávali.

Fotogalériu nájdete TU

LYŽIARSKY VÝCVIK MŠ V SELCIACH - ČACHOVO 2018


Aj tento rok absolvovali naši škôlkari lyžiarsky výcvik. Síce sme vymenili Tále za Selce, ale ani to nerobilo problém našim detičkám z materskej školy a všetkým to išlo výborne. Počasie sa nám menilo celý týždeň – raz svietilo slniečko, potom padal sneh, ale dobrú náladu sme mali stále. Začiatky sú vždy ťažké, no všetci si rýchlo zvykli a išlo im to ako po masle. Každým dňom to našim detičkám išlo lepšie a lepšie a na koniec to išlo všetkým vynikajúco. Záverečného dňa sa všetci netrpezlivo nevedeli dočkať. Čakali nás totiž preteky a odovzdávanie medailí, ale aj sladkých odmien. V tento deň prišli povzbudiť detičky aj rodičia. Malí lyžiari celý čas počúvali svojich trénerov, ale aj pani učiteľky a pána učiteľa. Pre nás všetkých to bol krásny zážitok, a tak nám bolo aj ľúto , že sa náš lyžiarsky výcvik končí. My všetci sa už tešíme, že sa na lyžiach uvidíme aj budúci rok.

Fotogalériu nájdete TU

Bubácka rozprávka

V jedno februárové dopoludnie k nám zavítalo divadielko. Predstavilo nám svoju rozprávku s názvom Bubácka rozprávka. Bubácka rozprávka je protistrašidelná rozprávka pre malých aj veľkých, ktorí sa (ne) boja. Vznikla v rámci projektu Strach má veľké oči, ktorý je pre deti predškolského veku. Divadelníci nám predstavili bojazlivú Marušku, ktorej deti spolu s pani divadelníčkou pomáhali, hľadali rôzne spôsoby ako by sa z bojazlivej Marušky stala nebojácna dievčina Rambabucha. Nakoniec tento recept aj našli. Veľa sme sa spolu nasmiali, a teda sa toto interaktívne divadlo deťom aj pani učiteľkám veľmi páčilo. Tešíme sa na ďalšie divadelné stretnutie.

Fotogalériu nájdete TU

Kúzelný karneval

Dnes je karneval,

detský karneval.

Hádaj kto je kráľovná  a kto kráľ.

Dňa 7.2.2018 sa celou našou škôlkou niesla čarovná nálada. Doobeda nás do Kúzelného sveta priviedlo bábkové divadlo o bojazlivej Maruške. Poobedie patrilo maskám a kúzelníkovi Wolfovi. Zišlo sa veľa masiek z rozprávkového sveta- princezné, víly, komiksoví hrdinovia, kovboji a rôzne iné rozprávkové bytosti. Kúzelník Wolf si pre nás pripravil zábavný program, v ktorom potešil detičky i rodičov. Triky s balónmi, bruchvravectvo vyčarili úsmev nielen na detských tváričkách. Bez odvážnych detí a rodičov by sa niektoré jeho kúzla možno nevydarili.

Na záver sme si zasúťažili v tanci, kde všetky deti boli odmenené nálepkou. A ako správny kúzelník pričaroval cukríkový dážď, ktorý potešil naše detičky. Tento kúzelný deň sme ukončili poriadnou diskotékou. Do tanca sa zapojili nielen pani učiteľky a pán učiteľ ale aj rodičia. S úsmevom na tvári sme sa rozlúčili, plný kúzelných zážitkov.

Ďakujeme za kúzelnú atmosféru Kúzelník Wolf

Fotogalériu nájdete TU

Besiedka pre starých rodičov

„Ľúbim svojho deduška jemu patrí božtek na líčka. Chytím ho jemne za rúčku a zaspievam mu pesničku.“ Touto básňou privítali naši škôlkári svojich starých rodičov v našej materskej škole dňa 10.10 a strávili spolu pekné popoludnie. Triedy sa zaplnili do posledného miesta. Deti si pre starých rodičov pripravili pestrý program. Zaspievali im piesne, zarecitovali básne a zahrali divadielko. Potom sa začalo vyrábať. Dedkovia a babky sa nedali zahanbiť a s chuťou sa pustili do práce so svojimi vnúčatkami. O malú chvíľu zdobili materskú školu výtvory, v ktorých bolo vidieť šikovnosť, zručnosť a nápaditosť starkých a samozrejme, aj ich malých pomocníkov. Bolo sa na čo pozerať. A po práci nasledovala malá odmena. Zaslúžili si ju všetci. Deti pripravili pre svojich starkých pomazánky, ktoré vlastnoručne natreli na chlebík a občerstvili sa teplým čajom. Potom deti darovali svojej babke a dedkovi na pamiatku svojpomocne zhotovený darček. Odmenou im bol nielen potlesk, slza radosti na lícach starých rodičov. A nakoniec ani tento rok sme si nenechali ujsť lampiónový sprievod. Svetielka na lampiónoch sme zapálili pred budovou školy a spolu s deťmi a starými rodičmi sme sa prešli ulicami Brusna. Bola to vydarená akcia plná zážitkov.

 Fotogalériu nájdete TU 

Bystrický slávik

Ako každý rok ,tak aj tento sa naša materská škola zúčastnila na 18. – tom ročníku prehliadky detí v speve Bystrického slávika. Tento rok nás prezentovala  naša speváčka z predškolskej triedy Hana Kubíny. Vybrali sme si pieseň od nášho obľúbeného speváka Mira Jaroša – Cesta do rozprávky. Za svoj krásny výkon bola odmenená velikánskym potleskom. Na súťaži odzneli piesne ľudové, detské, a moderné.   Porota nevyhladovala poradie, každý malý speváčik si odniesol domov odmenu za snahu a poctivú prípravu.

Fotogalériu nájdete TU

Šarkaniáda

V jedno septembrové sobotňajšie doobedie,  sme sa ako každý rok aj tento vybrali na kopec nad Brusno pri príležitosti púšťania šarkanov. My, pani učiteľky, pán učiteľ,  rodičia a naše ratoliestky sme sa stretli o 10 hod. pri kostole a spolu vyrazili na kopec.

Počasie nám síce celý týždeň veľmi neprialo, ale práve v tento deň nám vyšlo na 100%. Slniečko svietilo, vetrík pofukoval, a teda bolo to najlepšie počasie pre našich šarkanov.

Nálada bola výborná, všade naokolo len samý úsmev. Hneď ako sme vyšli na kopec, sme začali vyberať našich krásnych pestrofarebných šarkanov. Detičky boli nedočkavé a hneď aj začali so šarkanmi behať, aby krásne lietali. Šarkany boli krásne, rôznych farieb  a na modrej oblohe sa nádherne vynímali.

Keďže sme pri púšťaní šarkanov veľmi vyhladli, ockovia nám založili ohník a všetci spolu sme si opekali špekačky.

Na záver našej Šarkaniády dostali nie len detičky, ale aj rodičia vyrobené medaily a tiež sladkú odmenu.

Bol to veľmi pekný deň a my sa  už teraz tešíme na ďalšie spoločné akcie v tomto školskom roku.

Fotogalériu nájdete TU

Bábkové divadlo

V jedno októbrové dopoludnie k našim predškolákom zavítalo bábkové divadlo. Prinieslo nám príbeh o Herkulesovi. Dozvedeli sme sa čo sú marionety a  ako sa hralo divadlo kedysi dávno v minulosti. Spoznali sme kráľa Vladára a kráľovnú, ktorú pred zlým čertom zachránil statočný Herkules. V príbehu nechýbal ani gašparko. Divadlo sa deťom veľmi páčilo a tešíme sa na ďalšie „ divadelné „ stretnutie.

Fotogalériu nájdete TU