Udalosti 2017/2018

DOKUMENTY

Organizácia materskej školy na školský rok 2017/2018

Naša materská škola využíva pri výchovno - vzdelávacej činnosti Školský vzdelávací program Krok za krokom celým rokom. Ako v minulých rokoch spolupracujeme s CVČ Brusno, súkromným centrom špeciálno-pedagogického poradenstva Brusno, logopédom. Deti sú rozdelené do tried/ hruštičková, jabĺčková, čerešničková /podľa veku.

Hruštičková trieda

Trieda 2-3-4 ročné deti

Učiteľky: Mgr. Daniela Šanková / zástupkyňa pre MŠ, triedna učiteľka

Michaela Oravcová

Michal Baliak, Oliver Citara, Laura Fógelová, Elizabeth Gerová, Sára Hirková, Alexander Chebeň, Veronika Chramcová, Zoja Kurtulíková, Matúš Mlynárčik, Adam Mokroš, Matej Patráš, Dario Prlič, Hannah Selecká, Oliver Solivajs, Jonatán Šipöcz, Slavomír Šnírer, Samuel Štubňa, Damián Turiak, Sebastián Turiak, Oliver Vilham,, Viktor Vyšný

Jabĺčková trieda

Trieda: 4-5 ročné deti

Učitelia: Mgr. Monika Tagajová / triedna učiteľka

Mgr. Matej Parobek

Jana Albertyová, Sára Balková, Zuzana Bedríková, Izabela Bullová, Lukáš Daučík, Adrián Drábek, Nina Hudáková, Katarína Chromeková, Timea Kamenská, Peter Kočický, Marián Kubíny, Simona Mesiariková, Lukáš Mlynárčik, Karolína Núdziková, Tibor Ondrejkov, Lucas Pikula, Vivian Poldauf, Martin Riapoš, Michal Sršeň, Michaela Šimečková, Damián Škrabala, Emma Vyšná, Žofia Zázrivcová

Čerešničková trieda

Trieda: 5-6 ročné deti

Učiteľky: Denisa Živická / triedna učiteľka

Mgr. Monika Rišová Vrzalová

Lujza Citarová, Teo Dobrík, Emma Fortiaková, Richard Hirka, Matúš Huťka, Andrew Kevin Kelly, Sophie Kernn, Tereza Kubančíková, Hana Kubíny, Paula Kurjanová, Martin Lupták, Matej Macík, Matúš Pikula, Joachim Pisarovič, Sandra Raganová. Richard Rusina, Kristína Selecká, Sofia Slobodníková, Zuzana Sokolová, Kristína Studená, Richard Turiak, Kristína Vlčková, Nelly Mia Zemanová, Michaela Živická

Besiedka pre starých rodičov

„Ľúbim svojho deduška jemu patrí božtek na líčka. Chytím ho jemne za rúčku a zaspievam mu pesničku.“ Touto básňou privítali naši škôlkári svojich starých rodičov v našej materskej škole dňa 10.10 a strávili spolu pekné popoludnie. Triedy sa zaplnili do posledného miesta. Deti si pre starých rodičov pripravili pestrý program. Zaspievali im piesne, zarecitovali básne a zahrali divadielko. Potom sa začalo vyrábať. Dedkovia a babky sa nedali zahanbiť a s chuťou sa pustili do práce so svojimi vnúčatkami. O malú chvíľu zdobili materskú školu výtvory, v ktorých bolo vidieť šikovnosť, zručnosť a nápaditosť starkých a samozrejme, aj ich malých pomocníkov. Bolo sa na čo pozerať. A po práci nasledovala malá odmena. Zaslúžili si ju všetci. Deti pripravili pre svojich starkých pomazánky, ktoré vlastnoručne natreli na chlebík a občerstvili sa teplým čajom. Potom deti darovali svojej babke a dedkovi na pamiatku svojpomocne zhotovený darček. Odmenou im bol nielen potlesk, slza radosti na lícach starých rodičov. A nakoniec ani tento rok sme si nenechali ujsť lampiónový sprievod. Svetielka na lampiónoch sme zapálili pred budovou školy a spolu s deťmi a starými rodičmi sme sa prešli ulicami Brusna. Bola to vydarená akcia plná zážitkov.

Bystrický slávik

Ako každý rok ,tak aj tento sa naša materská škola zúčastnila na 18. – tom ročníku prehliadky detí v speve Bystrického slávika. Tento rok nás prezentovala  naša speváčka z predškolskej triedy Hana Kubíny. Vybrali sme si pieseň od nášho obľúbeného speváka Mira Jaroša – Cesta do rozprávky. Za svoj krásny výkon bola odmenená velikánskym potleskom. Na súťaži odzneli piesne ľudové, detské, a moderné.   Porota nevyhladovala poradie, každý malý speváčik si odniesol domov odmenu za snahu a poctivú prípravu.

Šarkaniáda

V jedno septembrové sobotňajšie doobedie,  sme sa ako každý rok aj tento vybrali na kopec nad Brusno pri príležitosti púšťania šarkanov. My, pani učiteľky, pán učiteľ,  rodičia a naše ratoliestky sme sa stretli o 10 hod. pri kostole a spolu vyrazili na kopec.

Počasie nám síce celý týždeň veľmi neprialo, ale práve v tento deň nám vyšlo na 100%. Slniečko svietilo, vetrík pofukoval, a teda bolo to najlepšie počasie pre našich šarkanov.

Nálada bola výborná, všade naokolo len samý úsmev. Hneď ako sme vyšli na kopec, sme začali vyberať našich krásnych pestrofarebných šarkanov. Detičky boli nedočkavé a hneď aj začali so šarkanmi behať, aby krásne lietali. Šarkany boli krásne, rôznych farieb  a na modrej oblohe sa nádherne vynímali.

Keďže sme pri púšťaní šarkanov veľmi vyhladli, ockovia nám založili ohník a všetci spolu sme si opekali špekačky.

Na záver našej Šarkaniády dostali nie len detičky, ale aj rodičia vyrobené medaily a tiež sladkú odmenu.

Bol to veľmi pekný deň a my sa  už teraz tešíme na ďalšie spoločné akcie v tomto školskom roku.

Bábkové divadlo

V jedno októbrové dopoludnie k našim predškolákom zavítalo bábkové divadlo. Prinieslo nám príbeh o Herkulesovi. Dozvedeli sme sa čo sú marionety a  ako sa hralo divadlo kedysi dávno v minulosti. Spoznali sme kráľa Vladára a kráľovnú, ktorú pred zlým čertom zachránil statočný Herkules. V príbehu nechýbal ani gašparko. Divadlo sa deťom veľmi páčilo a tešíme sa na ďalšie „ divadelné „ stretnutie.