Re:Distančná výučba

Dátum: 16.11.2020 | Vložil: Lucia Pagáčová (chmikárka)

Dobrý deň "Mama",

anonymne vie každý kritizovať, dobrý príklad pre vaše dieťa, ale tak nechcem sa miešať do výchovy...

Neučíme od 7:30 hod. online z niekoľkých dôvodov - lebo sme sa dohodli, že keď sú deti doma, nebudú predsa vstávať skôr (vyšli sme v ústrety iným rodičom), technicky nie je možné, aby sme všetci učili naraz a všetkých žiakov - neutiahne to sieť, chýba vybavenie, ďalšia vec sú viacdetné rodiny, ktoré nemajú pre každé dieťa PC a pripojenie na internet (cez wifi sa online vyučovať nedá). V neposlednom rade, vždy je tu možnosť dohodnúť sa individuálne na doučovaní napr. cez skype, messenger - ja som tak vysvetľovala pár žiakom názvoslovie anorganických zlúčenín a redoxné reakcie (ktorí mali o to záujem). Pokúsili ste sa vy o takúto možnosť? Ale zase sme pri tom, že lepšie je kritizovať, ako sa prísť normálne dohodnúť....

Je veľa rodičov, ktorí po dohode s nami posielajú úlohu mailom, nie cez edupage, posielajú úlohy neskôr....Každý robí, čo môže, ale čítať myšlienky naozaj nevieme.

Čo sa týka vysvetlenia učiva, za seba môžem povedať, že príprava materiálov nie je jednoduchá, keďže veľa žiakov nie je technicky zdatných, snažíme sa na "blbú" A4 "napchať" to podstatné, vymýšľať úlohy na precvičenie učiva, hádať videá na priblíženie učiva....Snažíme sa žiakom individuálne odpovedať, upozorniť na chyby v úlohách...

Nám táto situácia tiež nevyhovuje a namiesto toho, aby sme ťahali za jeden koniec, sa tu budeme osočovať! Ja naozaj nepochopím túto "chorobu" Slovákov, kydať na učiteľov, keď nám zverujete do rúk svoje deti....:-(

Ja viem pochopiť, že je to pre dnešné deti (česť výnimkám) ťažké zrazu toľko čítať, keď na to nie sú naučení....Ale my to už roky pozorujeme, že deti nevedia čítať s porozumením a to sa teraz ukazuje ako veľký problém.

Návrh? Viac sa s deťmi rozprávať, čítať, nechať ich prerozprávať príspevok správ, nakúpiť, pýtať sa ich na názor a naučiť ich NIESŤ ZODPOVEDNOSŤ za svoje vzdelanie. Učiteľ učí, ale žiak SA UČÍ. A v dnešnej dobe to platí dvojnásobne, v každom povolaní sa dnes treba neustále vzdelávať, ak chce človek napredovať.

Prajem si, aby sme nepodliehali negativite tohto obdobia. Nezvyknem čítať fóra, ani sa zapájať do diskusií, ale toto je presne dôkaz, že človek, ktorý je neinformovaný, kritizuje, namiesto toho, aby si najprv zistil fakty.

PS: K tým prémiám - pokryjú to, že používame vlastné počítače, elektrinu, internet, mobilné dáta...? Na to už nikto nemyslí, však to je samozrejmé...čo by sme neurobili pre "naše" deti!


Dúfam, že tento môj príspevok nevyznel ako urážka, skôr mi išlo o prosbu riešiť veci trošku inak...


Pekný deň.

S pozdravom Lucia Pagáčová (chemikárka)

Pridať nový príspevok