Dopravné ihrisko - Žiar nad Hronom

11.09.2019 12:49

Dopravné ihrisko – Žiar nad Hronom

Ešte sme sa ani poriadne nezačali učiť a už sme si spoločne urobili prvý krátky výlet, na ktorom sme sa aj niečo naučili, no hlavne sme sa zabavili. Ráno, trošku uzimení, sme nastúpili do autobusu, ktorý nás odviezol na dopravné ihrisko v Žiari nad Hronom. Súčasťou ihriska je aj autoškola, v ktorej sme mali krátku, no poučnú prednášku o tom, ako sa máme správať nielen na chodníku, ale aj na ceste. Dozvedeli sme sa aké vybavenie má mať správny cyklista, aj to, čo nám nesmie chýbať na dobrom bicykli.

Po prednáške sme sa dočkali odmeny v podobe krásneho slnečného počasia, ale hlavne skvelej jazdy na bicykloch a kolobežkách. Vyskúšali sme si ako sa jazdí na kruhovom objazde, ako rešpektujeme chodcov, dodržiavame dopravné predpisy a jazdíme bezpečne. Už teraz sa tešíme, keď si znova o rok starší a skúsenejší, opäť zajazdíme.     

Žiaci prvého stupňa ZŠ s MŠ Brusno

Fotogalériu nájdete TU