Exkurzia - Budapešť

12.10.2017 13:22

Dňa 26.9.2017 sa žiaci 8. – 9. ročníkov zúčastnili exkurzie do Budapešti. Exkurzia bola zameraná na Deň medzinárodných jazykov s cieľom poznať okolité krajiny a ich reč.

Spoznávali sme historickú časť Budapešti, najviac nás zaujalo Námestie hrdinov. Rozľahlé námestie bolo rušné, plné turistov viacerých národností. Žiakov zaujala nemecká vládna delegácia, fotografovanie svadobčanov a japonskí samurajovia.

Na Námestí hrdinov sme si osobitne všimli sochy panovníkov. V okolí námestia sa nachádzalo viacero múzeí-Hungarian National Museum, Poľnohospodárske múzeum s priľahlým parkom a sochami maďarských spisovateľov. Najviac zaujala socha Anonymusa.  Pri presune do Tropicária sme mali možnosť s autobusu vidieť centrum mesta a popri Dunaji zahliadli aj Parlament.

Cieľom exkurzie bolo navštíviť Tropicárium , nachádza sa v nákupnom centre Campona na okraji Budapešti. Najviac sme obdivovali plávajúce žraloky a raje, ktoré sa dali hladkať. Celú obhliadku si žiaci fotografovali a obdivovali morský svet.