Exkurzia - Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici

20.06.2017 21:53

Exkurzia v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici.


Dňa 15. 6. 2017 sme sa vydali s pani učiteľkou Mgr. L. Košíkovou a Mgr. M. Flaškovou na zaujímavú exkurziu do Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici. Dozvedeli sme sa mnoho zaujímavých informácií. V knižnici je uchovaných takmer 2 milióny kníh, dokumentov a časopisov. V budove knižnice sa taktiež nachádza dočasná Kancelária prezidenta SR. Okrem čítania kníh je možné čas stráviť v hudobnom átriu, kde sa dá počúvať hudba a hrať na rôznych hudobných nástrojoch. V lete sa dá využiť letná čitáreň a v podkroví sa nachádza galéria, ktorá je prístupná aj pre nečlenov ŠVK. Je možné navštevovať študovne v rôznych jazykoch - v nemeckom, britskom, čínskom. Dostali sme aj informácie o tom, ako sa zaregistrovať a stať členom tejto knižnice. Veľmi sa nám tam páčilo. Ako budúci študenti stredných škôl sa tešíme z možnosti rozvíjať svoje vedomosti v tejto knižnici.

                                                                                                                                  Žiaci 9. a triedy

Fotogalériu nájdete TU