Lyžiarsky kurz 2019/2020 - SKI Jasenská dolina

26.01.2020 18:50

V termíne 7.1. - 10.1.2020 absolvovali žiaci 7.A a 7.B pobytový lyžiarsky kurz v lyžiarskom stredisku Ski Jasenská dolina. Do tohto strediska sme sa po roku 2019 vrátili - aj do penzionu Brest - preto, že sú tu výborné podmienky pre začínajúcich aj pokročilých lyžiarov - sedačková lanovka, lyžiarske vleky s rôznou náročnosťou, umelé zasnežovanie, večerné lyžovanie, lyžiarska požičovňa. Prialo nám aj počasie, v stredisku bolo dostatok "umelého" snehu" a všetci začiatočníci zvládli základy prívratných oblúkov aj jazdy na väčšom vleku resp. sedačkovej lanovke. Pokročilejší lyžiari sa venovali zvládnutiu carvingového oblúku , snowboardisti zlepšeniu ovládania jazdy na snowboarde . Počas kurzu žiaci absolvovali aj metodické prednášky , riešenie prvej pomoci pri úrazoch , písanie príbehu o lyžiarskom kurze. V piatok sme pre žiakov zorganizovali lyžiarske preteky podľa výkonnostných družstiev a najlepších sme odmenili. Kurz sme absolvovali bez zdravotných a organizačných problémov. Dúfame, že si žiaci "odniesli" množstvo príjemných zážitkov a naučené budú využívať pri svojich ďalších pobytoch na svahoch v lyžiarskych strediskách.

Spracoval Mgr. P. Palider.

Fotogalériu nájdete TU