Lyžiarsky výcvik - II. stupeň

22.03.2018 13:41

Lyžiarsky kurz - 7. ročník ZŠ s MŠ Brusno - 5.-9.3.2018 - Biele Vody

     Lyžiarsky kurz sme absolvovali v stredisku Hriňová – Biele Vody  v  termíne 5.3.-9.3.2018 . Absolvovali sme ho podľa stanoveného programu . Výcvik prebiehal v 3 družstvách + štyria žiaci/žiačky  sa venovali aj  snowboardu .Všetci žiaci zvládli základy obojsmerného prívratu a sú schopní sa postaviť na zjazdové lyže a bezpečne zvládnuť jazdu dole svahom v miernom kopci – aj snowboardisti  . Cca 60 % žiakov môžeme zaradiť medzi priemerne zdatných lyžiarov + 2 snowboardistky . Preto môžem hodnotiť kurz ako úspešný . Žiaci a žiačky dodržiavali stanovené pokyny a v prípade menších nedostatkov sme to vyriešili priamo na mieste . Počas kurzu sme nemali žiadny vážnejší úraz ani ochorenie . Menšie problémy sme vyriešili chladením boľavých miest res. "paralénom". V posledný deň sme pre žiakov pripravili preteky , kde si žiaci mali možnosť  overiť úroveň svojich lyžiarskych schopností . Podľa družstiev sme preteky aj vyhodnotili a najlepších odmenili sladkou odmenou / viď prílohu / . Počas týždňa sme sa vo večerných hodinách venovali aj teoretickej príprave . Pre žiakov sme pripravili aj hodinový kvíz – otázky z učiva v škole a lyžovania . Najlepšie družstvo sme odmenili .

    Celkove môžeme lyžiarsky výcvik hodnotiť úspešne . Všetci žiaci a žiačky úspešne zvládli základy zjazdového lyžovania a snowboardingu a taktiež deti bez väčších problémov zvládli týždňový pobyt mimo domova .

 

Preteky - výsledky nájdete TU

Fotogalériu nájdete TU