Lyžiarsky výcvik - Jasenská dolina - 7. ročník

20.01.2019 19:34
Pobytový lyžiarsky kurz - Jasenská dolina - 2019.

V termíne 7.1.-11.1.2019 sa žiaci 7.A, 7.B triedy zúčastnili pobytového lyžiarskeho kurzu v stredisku Ski Jasenská dolina pri Martine . Boli sme ubytovaní v príjemnom penzióne Brest a samotná výuka prebiehala v dobre vybavenom lyžiarskom stredisku s viacerými vlekmi , sadačkovou lanovkou , bufetmi , reštauráciou , požičovňou lyžiarskej výstroje . Prialo nám aj počasie , snehové podmienky boli vynikajúce . Tieto prajné podmienky sme využili na to aby každý žiak zvládol jazdu na vleku aj na sedačkovej lanovke a zvládol jazdu dole 800 metrovou zjazdovkou . Najlepší sa už venovali carvingovým oblúkom . Kurzu sa zúčastnilo 29 žiakov a 3 učitelia .V štvrtok - na večernom lyžovaní sme zorganizovali pre žiakov preteky . V jedotlivých družstvách zvíťazili - I. M.Rusina , II. M.Lacko , III. A.Burger , IV. T.Brúder , Snowboard L.Poldauf . Kurz sme zvládli bez choroby aj zranení - riešili sme iba jeden narazený palec . Pobyt sme zvládli aj po stránke disciplíny a výchovných pravidiel , hoci niektorí žiaci sa ich počas kurzu pokúšali prispôsobiť na svoju stranu. Dúfam , že sa naučené základy lyžovania aj správania sa budú žiaci ďalej rozvíjať so svojimi rodičmi,súrodencami alebo kamarátmi . Tohtoročná zima nám poskytuje na to výborné podmienky . 

Mgr. Patrik Palider