Posedenie so starými rodičmi v tretej triede

07.11.2017 14:50

Ani sme sa nenazdali a je tu mesiac november, no my ešte stále spomíname na krásne babie leto, ktorým nás obdaril práve mesiac október. Mesiac október je všetkým známy ako mesiac úcty k starším. My, tretiaci, sme sa preto rozhodli, že strávime s našimi starkými príjemné posedenie. Keďže na hodinách slohu sme sa učili čo je to správa, kedy a prečo sa píše, dostali sme za úlohu napísať správu práve o tomto milom a veselom stretnutí. A tu je niekoľko z nich, posúďte sami, či by z nás boli dobrí novinári...

 

Žiaci 3.A triedy mali besiedku pre starých rodičov. Udialo sa to 26. októbra v Brusne ZŠ s MŠ o 16,00. Deti sa zabávali so starkými. Hrali sa súťaže: hravé, na body a vedomostné. Na koniec vyzvali deti starkého alebo starkú a zatancovali si kačací tanec. Všetci sa tam mali dobre. Na prvom mieste boli tekvičky, na  druhom mieste boli hľadači kryštáľov, na treťom mieste boli veselí smajlíci a na štvrtom mieste múdre delfíny.                                                      Veronika Dugátová

 

Včera sme mali akciu pre starkých. Uskutočnilo sa to v 2.a triede a 16,00 hod. do 18,00 hod. Hovorili sme tam básničky, pesničky, a aj sme tancovali kačací tanec. Mali sme súťaže aj hry. Najviac sa mi páčila hra „Uhádni, kto si?“ Mali sme tam aj koláčiky, džús, vodu a iné. V súťaži sme dostali aj body. Mali sme najviac bodov, 98. Veľmi sa mi páčilo.                                                                              

 Natálka Kurjanová

 

Včera sme v 2.a mali besiedku pre starých rodičov. Mali sme tam súťaže a hádali sme. Na jedlo sme mali: koláče, chrumky, čipsy a osie hniezda. Bolo tam super. Dali sme starým rodičom darčeky a odišli sme.Terazka Krakovská

 

Besiedka sa uskutočnila 26.10.2017 o 16,00 hod. Bolo tam dobre, súťažili sme, recitovali sme básničku, spievali sme pesničku a tancovali sme. Na jedenie sme mali tyčinky, čipsy, keksíky, a na pitie sme mali minerálku, džús a ľadový čaj. Pri súťaži nám pomáhali starkí. Moja skupina skončila druhá. Boli tam veľmi zaujímavé otázky. Skončili to o 18,00 hodine a bolo to veľmi pekné.                                  

Tomáško Daučík

 

Bol som na besiedke. Boli tam aj starí rodiča a súťaže. Jedol som ako o život.                   

Matúško Lamper

 

Stalo sa to v 2.a a stalo sa to tretiakom. Boli tam starí rodičia. Bola to veľká zábava. Tancovali sme so starými rodičmi a zabávali sme sa. Začalo sa to o 16,00. Bavili sme sa a robili sme úlohy. Veľmi sme sa zabávali. Bola to zábava.                                                                                                        Jakubko Koválik

 

Včera sme mali besiedku a bolo to zábavné. Stalo sa to o 16,00, 26.10. Spievali sme, tancovali sme. Mali sme čipsy, džús a tyčinky. A bolo to naživo. Rozlúčili sme sa a išli sme všetci domov.         

Janko Chromek

Fotogalériu nájdete TU