Prednáška - protidrogová prevencia

12.10.2017 13:11

Dňa 4.10 a 5.10.2017 žiaci druhého stupňa základnej školy absolvovali zaujímavú protidrogovú preventívnu prednášku „PRAVDA O DROGÁCH“. Beseda sa týkala dôležitých faktov o drogách, ich účinkoch na ľudský organizmus a o tom, prečo a ako drogy škodia. Spoločne žiaci s lektorom diskutovali, prečo ľudia užívajú drogy a ako ovplyvňujú našu myseľ. Dozvedeli sa o krátkodobých a dlhodobých účinkoch marihuany, alkohole, extáze, kokaíne, pervitíne, inhalantoch, heroíne a LSD. Je dôležité si uvedomiť, aby deti rozumeli tomu, prečo drogy nikdy nie sú a nebudú skutočným riešením akéhokoľvek problému, duševného stavu alebo životnej situácie (je jedno či ide o nudu, zvedavosť, smútok z rozchodu, neúspech v škole alebo spor s priateľmi či rodičmi…).

Túto prednášku uskutočnil pán Mgr. Milan Vrábeľ z Občianskeho združenia „Slovensko bez drog“, ktoré funguje na Slovensku od roku 2010.

Spracoval: PaedDr. Martin Ramaj, koordinátor prevencie

Fotogalériu nájdete TU