Recitačná súťaž - "Návraty Andreja Sládkoviča" v B. Bystrici

29.10.2017 20:02

Na recitačnej súťaži „Návraty Andreja Sládkoviča“ v Banskej Bystrici sme získali prvé a druhé miesto!

Žiačky 8.A triedy našej školy, Silvia Sokolová a Veronika Kočalková reprezentovali našu školu na recitačnej literárnej súťaži, ktorá sa konala na Gymnáziu Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici. V kategórii žiakov II. stupňa získala medzi súperiacimi súťažiacimi viacerých škôl okresu Banská Bystrica prvé umiestnenie  naša ôsmačka Veronika Kočalková. Zahviedzila práve prednesom básne, ktorej autorkou je jej vlastná mama Stanislava Kočalková (názov interpretovanej básne je „Veľká“). Druhým miestom porota ocenila Silviu Sokolovú za excelentný prednes básne Ježibaby od Milana Lasicu. Našim dievčatám ďakujeme a blahoželáme k úspešnému víťazstvu. Veronika Kočalková bude 30. novembra 2017 opäť súťažiť v ďalšom kole, ktoré sa má konať v Radničnej sieni Cikkera v Banskej Bystrici. Prajeme jej ďalší úspech!                        

Autorka príspevku a sprevádzajúca na súťaži:   Zuzana Hujová

Fotogalériu nájdete TU