Školské kolo súťaže v anglickom jazyku pod názvom „Mladý prekladateľ“

03.11.2017 22:35

Už poznáme víťazov školského kola súťaže v anglickom jazyku pod názvom „Mladý prekladateľ“

Dňa 26.10 sa žiaci 7. a 8. ročníkov ZŠ Brusno zúčastnili olympiády anglického jazyka, v ktorej absolvovali všetky prepísané disciplíny podľa celoslovenskej organizácie  pre olympiády IUVENTA. Prvou z disciplín bol „ listening“ posluch článku, na základe ktorého mali súťažiaci do príslušného textu doplniť chýbajúce anglické slová (téma: Oxford). Ďalšou časťou súťaže bol tzv. reading- náplňou bolo prečítanie anglického textu, ku ktorému bolo potrebné zoradiť vety nielen chronologicky ale aj priradiť výroky k postavám (rozprávka o Sindibádovi). Potom nasledovala gramatická časť, ktorá obsahovala 11 slovenských viet, kde bolo dôležité sa zamerať na preklad do anglického jazyka v správnom čase. Zaujímavou a časovo najnáročnejšou časťou súťaže bol „translation“ preklad anglického textu do slovenského jazyka (legenda na tému Perla), v ktorom sa hodnotil najmä literárny aspekt. Poslednou disciplínou bol speaking- ľubovoľné rozprávanie na tému, ktorú vyobrazovala fotografia (situačnou metódou boli prázdniny pri mori). Na prvom mieste sa umiestnil žiak 8.A triedy Adam Šuša. Druhé miesto obsadili Kristínka Huťková a Karin Galbavá s prekvapivo rovnakým počtom bodov (avšak rôzne v jednotlivých disciplínach). Tretie miesto patrí žiačke 8.B triedy Emke Tomkovej. Súťažiaci sú odmenení sladkými či vecnými cenami od vydavateľstva Oxford books a samozrejme diplomami. Našim mladým prekladateľom blahoželáme a prajeme úspech pri okresnom kole anglickej olympiády, ktorá sa uskutoční začiatkom budúceho roka.

Autor príspevku: Zuzana Hujová

Fotogalériu nájdete TU