Geografická olympiáda - naše úspechy

03.03.2020 21:26

Úspechy na geografickej olympiáde

Dňa 6. 2. 2020 sa  na ZŠ Golianova 8 v Banskej Bystrici uskutočnilo okresné kolo geografickej olympiády. Našu školu tento rok reprezentovalo 9 žiakov. Zastúpenie sme mali v troch kategóriách. Aj tento rok bol pre nás úspešný. Získali sme až tri medailové pozície.

Kategória G – 5. ročník

V kategórii súťažilo 46 žiakov. Úspešných riešiteľov bolo len 16 žiakov, z toho 2 boli naši žiaci. Podarilo sa nám získať 3. miesto.

3. miesto – Tomáš Daučík

12. miesto – Tadeáš Klima – úspešný riešiteľ

Kategória F – 6. a 7. ročník

V tejto kategórii súťažilo spolu 43 žiakov, z toho 33 bolo úspešných riešiteľov. Medzi nimi boli aj naši 3 žiaci.

7. miesto – Jakub Baláž (7. B) – úspešný riešiteľ

19. miesto – Marek Lehocký (6. A) – úspešný riešiteľ

23. miesto – Patrícia Spustová (6. A) – úspešný riešiteľ

Kategória E – 8. a 9. ročník

V poslednej kategórii súťažilo spolu 34 žiakov.  Úspešných riešiteľov bolo 21 a naša škola túto kategóriu vyhrala. Podarilo sa nám získať aj 3. miesto.

1. miesto – Petronela Kočická (9. A)

3. miesto – Dominika Dugátová (8. B)

6. miesto – Simona Kováčová (8. B) – úspešný riešiteľ

Krajské kolo sa uskutoční 17. 4. 2020 v aule Spojenej školy v Kremničke. Našu školu bude reprezentovať Petronela Kočická.

Všetkým našim geografom blahoželáme a Peti držíme palce pri ďalšej reprezentácii našej školy.

Mgr. Katarína Parobeková, Mgr. Daniela Pikulová