Vianočná besiedka

11.12.2016 13:38

VIANOČNÁ BESIEDKA

5. decembra sa v Miestnom kultúrnom stredisku Brusno zišlo veľké množstvo divákov. Boli to rodičia i starí rodičia, ktorí sa prišli pozrieť na detičky, ktoré navštevujú základnú školu. Pripravený bol pre nich bohatý kultúrny program pri príležitosti blížiacich sa vianočných sviatkov.

Program otvorili prváci. Stali sa z nich najmladší koledníci, ktorí svojimi adventnými príhodami, koledami a vinšmi oslovili všetkých prítomných. Hneď po nich nasledovala rozprávka Mrázik. Piataci so svojou pani učiteľkou túto legendárnu vianočnú rozprávočku o pracovitej Nastenke, samoľúbom Ivanovi a spravodlivom Mrázikovi podali v novom šate a okúzlili všetkých. Atmosféru blížiacich sa Vianoc umocnila najznámejšia vianočná pieseň ,,Tichá noc“, ktorú zahral žiak 8. a triedy, Dominik Padúch spoločne s pánom učiteľom Šabom. Vianoce patria k najkrajším sviatkom roka. Nie všade sa oslavujú rovnako. Každá krajina si zachováva vlastné tradície a zvyky. Nie všade rozdáva darčeky Ježiško, nie všade sa na Štedrý večer pripravuje kapustnica a kapor. Prianie „Veselé Vianoce!“ znie v každej z nich inak. O tomto nám vo svojom pásme porozprávali šiestaci. Na javisku nechýbal pohyb, športová akrobatika, spev. Nevieme si predstaviť naše školské podujatia bez tanca. Určite mnohí s radosťou očakávali vystúpenie našich majstrov tanca Mareka a Vanesy. Bolo to krásne. A veľká atmosféra pokračovala ďalej. Navštívili nás dvanásti mesiačikovia s krásne vyzdobenou jedličkou, Ľadové kráľovstvo, Elsa a snehové vločky a nakúpiť sme si mohli v obchode s bábikami. Celý program ukončili deti radostným spevom Vianočnej nálady. V jej duchu a plní emócií sme sa rozišli do svojich domovov.