VY SA PÝTATE, MY ODPOVEDÁME

VY SA PÝTATE, MY ODPOVEDÁME

Zápis prvákov

Dátum: 20.04.2022 | Vložil: rodič

Dobrý deň chcem sa opýtať prečo Ste zvolili tento neosobný spôsob zápisu prvákov? Ja ako rodič nemám absolútne možnosť sa oboznámiť s priestormi, v ktorých by sa malo moje dieťa vyučovať ani sa stretnúť s budúcou p. učiteľkou. Tiež deťom samotným je odopretá možnosť vidieť, pripraviť sa tešiť sa , oboznámiť sa - čo ich čaká. Veľmi ma to mrzí, že si volíte túto možnosť o to ešte viac ,keď viem ako prebieha zápis inde na školách.

Re:Zápis prvákov

Dátum: 20.04.2022 | Vložil: Mária Urbančoková Jakubovie, ZRŠ

Dobrý deň,
tento podľa Vás ,,neosobný spôsob zápisu" sme zvolili kvôli súčasnej situácii. Každá škola je iná, každá škola si robí zápis podľa svojich možností. Vášmu dieťaťu ani žiadnemu ďalšiemu nebude odopretá možnosť vidieť, pripraviť sa ..... na školu. Po zápise - v máji - každé zapísané dieťa navštívi triedu 1. stupňa a hravým spôsobom sa oboznámi so školou a s tým, čo ho čaká. Zoznámi sa s pani učiteľkami a vychovávateľkami, ktoré ho budú učiť v škole. Ale keďže detičiek v predškolskej triede je veľa a je možné, že budú 2 triedy 1. ročníka, my teraz nevieme, kto bude triednou učiteľkou prvákov ani v ktorej triede budú budúci rok prváci. Tieto porsonálne a priestorové záležitosti sa riešia počas letných prázdnin. Vy ako rodič máte právo nahliadnuť do priestorov 1. stupňa a pokiaľ budete mať záujem, nevidím problém a osobne Vám priestory počas zápisu ukážem, resp. odpoviem na Vaše otázky. A na záver podotýkam, ak Vaše dieťa navštevuje našu materskú školu, priestory predsa pozná. Dennodenne chodí cez školu do jedálne, pozná aj pani učiteľky, ktoré tam bežne dozorujú. Akurát nevie, že je to Ivetka alebo Zuzka. Tým, že materská škola je neoddeliteľnou súčasťou školy, prechod do školy pre deti je prirodzený. Na záver teda: počas zápisu sa kľudne pýtajte ohľadom fungovania školy, pokiaľ budete chcieť vidieť priestory, máte možnosť a detičky počas mája spoznajú školu, triedy a školácke pani učiteľky.
Ďakujeme za dotaz. S pozdravom Urbančoková Jakubovie.

Dotaz

Dátum: 23.03.2022 | Vložil: A.

Dobrý večer, mám otázku...môj syn hrá futbal za mladších žiakov, hrá za FK 34 Brusno, prečo platíme futbal CVČ Brusno ako krúžok? Uvažujem vôbev, čo sa stane, ak poplatok neuhradím. Ešte k pánu trénerovi, či si nemyslí, že je škoda chlapcov, nakoľko tréningy viac niesú ako sú, čo sa odzrkadluje aj na výsledkoch. Keďže máte viac toho a v podstate tie tréningy nestíhate. Ďakujem

Re:Dotaz

Dátum: 30.03.2022 | Vložil: Palider

Prispevkom 4,- mesačne za kružok futbalu prislejete k organizácii sportovej aktivity pre vaše dieťa v priestoroch CVČ resp. ZŠ s MŠ Brusno. Ak chcete konkretnejšie informácie o využití vášho prispevku-kontaktujte pána riaditeľa A.Šaba.
K tréningom futbalistov U13 v Brusne.Je našou snahou mať 2×v týždni poobede trening-váčsinou pondelok a streda-tak sme mali k dispozícii telocvičňu..teraz začiname trenovať aj v piatky.Ak sme nemali tréning tak len z objektivnych príčin-choroba,Covid opatrenia alebo posledne lyžiarky výcvik -kde sme sa vracali z kurzu až 15.30...inak tréningy prebiehajú.Na podporu talentovaných detí sú v škole zriadené športové triedy-kde žiaci doobeda absolvujú 2x športovú pripravu-tréning a + poobede 2× tréning. Výsledky chlapcov sú horšie súhlasím s Vami ale má to viacero dôvodov-počet trénujúcich detí,miera talentu detí,zmena organizácie súťaže-kedysi sme hrali 6+1 teraz hráme 8+1 s U13 a nielen počet tréningov je rozhodujúci. Súhlasím,že toho mám veľa.Snažim sa chlapcom odovzdať čo viem a môžem.Potrebujeme ďalšich ľudí,ktorí sa budú venovať deťom a potom budem mať toho menej.Radi Vás privítame medzi nami,poďte nám pomôcť aby ste mali pohľad z druhej strany aká je to činnosť,ktorá obnáša veľa času,trpezlivosti,komunikácie,skúseností...a odmena je hlavne dobrý pocit zo športovej činnosti detí....
S pozdravom P.Palider

Re:Re:Dotaz

Dátum: 31.03.2022 | Vložil: Mgr. Alexander Šabo - riaditeľ.

Ešte dodám, preto platíte za krúžok futbalu, lebo je to vlastne tréning s pracovníkmi školy v školských priestoroch za čo rodič platí 4 €. Keby ste v CVČ neboli, tak by ste za telocvičňu a trénera platili komerčné ceny.

Re:Re:Re:Dotaz

Dátum: 31.03.2022 | Vložil: A.

A FK 34 svojich trenerov neplati? Za telocvicnu ok, ale ked trenuju na ihrisku a klub by si mal platit svojich trenerov

Re:Re:Re:Re:Dotaz

Dátum: 31.03.2022 | Vložil: Alexander Šabo

To ja neviem, to ide mimo skolu. Ale treba si uvedomit, ze treneri su zamestnani v skole a ten benefit pre vase deti je: Deti maju kvalifikavanych trenerov, maju treningy s trenerom sportovej pripravy - skola, maju treningy po vyucovani, podla moznosti. Keby boli treneri zamestnani len v klube, tak by treningy mohli zacinat v neskorych popludnajsich hodinach a klub by im nevedel ponuknut take podmienky ako skola. Preto tento system skola-klub je najefektivnejsi, ale cez to vsetko je priestor na zlepsenie.. Prikladom je, ze odchadza zo skoly aj klubu kvalifikovany trener a je vacsia sanca ziskat adekvatnu nahradu , ked vie skola ponuknut pracu pedagoga aj v skole.

Mikrobus

Dátum: 01.03.2022 | Vložil: Lenka

Dobrý deň, keďže sa už zmiernili niektoré opatrenia... kedy bude opäť fungovať školský mikrobus? Ďakujem

Re:Mikrobus

Dátum: 07.03.2022 | Vložil: Alexandet Sabo - riaditel

Dobry den, po prazdninach zistime zaujem. Dakujem za otazku.

Re:Re:Mikrobus

Dátum: 03.04.2022 | Vložil: Lenka

Dobrý deň, môjho syna na 1.stupni sa nikto nepýtal. Myslím, že zisťovanie záujmu prebehlo len na 2. Stupni. OK, rešpektujem a Ďakujem.

1 | 2 >>

Pridať nový príspevok