VY SA PÝTATE, MY ODPOVEDÁME

VY SA PÝTATE, MY ODPOVEDÁME

Obedy

Dátum: 13.10.2022 | Vložil: Zuzana

Dobrý deň, mám dotaz, alebo otázku k obedom. Platím obedy za športovú triedu, no rozdiel medzi obedom za obyčajný druhý stupeň a športovým nieje. Všimli ste si niekedy niekto veľkosť porcií v školskej jedálni? Však je to na posmech...

Re:Obedy

Dátum: 17.10.2022 | Vložil: Andrea Paučová, vedúca ŠJ

Dobrý deň,
Mrzí ma reakcia rodiča, nakoľko si nie celkom presne viem predstaviť, ako vie posúdiť veľkosť porcií na tanieri stravníkov, keďže sa v školskej jedálni nestravuje. Cez obedňajšiu prestávku – prvý výdaj cca 20 minút sa vydáva cez 100 porcií rôznej kategórie a hmotnosti, takže to naozaj vyžaduje rýchlosť a obratnosť kuchárok, a ak sa naozaj stalo, že ste mali menšiu ,,nešportovú“ porciu, určite to nebolo vedome a mrzí nás to. A to, že dospievajúcim deťom, obzvlášť s náročnejšími športovými aktivitami, je porcia jedla v školskej jedálni nepostačujúca, je celkom pochopiteľné. Sú to však normy schválené odborníkmi a váhu normovanej porcie my neovplyvníme.
Ak nechcete odoberať a platiť za ,,športovú stravu“, je možné nahlásiť si zmenu a bude vám účtovaná a dieťaťu podávaná tzv. ,, nešportová strava“ – II. stupeň.
Športová strava je navýšenie normovaného Hlavného jedla o 20% oproti nešportovej strave. Čiže tie rozdiely sú minimálne.
Napríklad pre porovnanie:
váha prírodný bravčový rezeň 1 porcia II. stupeň v surovom stave 80 g, po uvarení 48 g
váha prírodný bravčový rezeň 1 porcia šport. triedy v surovom stave 96 g, po uvarení 58 g
ROZDIEL je 10 gramov (1 dkg)..... no bohužiaľ nie je to 150 gramový rezeň z reštaurácie.
Ďakujeme za dotaz a za Vaše pochopenie.
Paučová, vedúca ŠJ

TV

Dátum: 10.10.2022 | Vložil: M.

Dobry deň, mám dotaz na hodinu TV s p.uč Šišiakovou....nepáči sa mi, že jediná aktivita je hodiť deťom loptu a pani učiteľka chytí mobil do ruky a deti si nevšima. Deti su radi, ked im pride zastupovat na TV niekto iny a niečo konečne aj robia. Všetci sa bojime ozvat, aby si to neodniesli naše deti. Len to nieje jedna trieda a jeden rok, čo to takto funguje....ako vy učiteli, i my rodičia veľa spolu komunikujeme. ďakujem

Re:TV

Dátum: 11.10.2022 | Vložil: Alexander Šabo - riaditel

Dakujem za informaciu. Budem sa tomuto problemu venovat.

Re:TV

Dátum: 11.10.2022 | Vložil: I

Môžem potvrdiť, tiež o tom vieme, že to je tak....buď je na mobile, alebo si vraj vychutnáva písanie poznámok

Prváci

Dátum: 22.08.2022 | Vložil: Mária

Dobrý deň, prosím vás, je už nejaké info ohľadom prváčikov....?

Re:Prváci

Dátum: 25.08.2022 | Vložil: Mária Urbančoková Jakubovie, ZRŠ

Dobrý deň,
ak máte konkrétne otázky, kľudne mi zavolajte alebo napíšte. Neviem, o aké info ide.
S pozdravom Urbančoková Jakubovie

Re:Re:Prváci

Dátum: 26.08.2022 | Vložil: M

Nejaké to rozdelenie detí do tried.

Re:Re:Prváci

Dátum: 26.08.2022 | Vložil: Pp

Dobrý deň ,bolo by vhodné napísať menný zoznam rozdelenia deti do tried,v BB to je nalepené na dverách školy .aby sme vedeli kde vlastne máme ísť s prváčikmi ku akej pani učiteľke

Re:Re:Re:Prváci

Dátum: 29.08.2022 | Vložil: Alexander Šabo

Dobry den, zverejnime zoznam na webe skoky. Pekny den.

1 | 2 >>

Pridať nový príspevok