Komentáre k zápasom

HODNOTENIE ÚČINKOVANIA MLADŠÍCH ŽIAČOK NA MAJSTROVSTVÁCH SLOVENSKEJ REPUBLIKY

LEVICE 30.,31.5 a 1.6.2014

Dievčatá na M SR odohrali 5 kvalitných stretnutí s dobrým aj menej dobrým výkonom. Pred odchodom sme si povedali, že to, že sme sa tam vôbec prebojovali je veľký úspech a to všetko ostatné už bude len bonus. Chcela som aby si to dievčatá naplno užili a mali s toho krásny zážitok.

Na M SR bolo 8 účastníkov  rozdelených do dvoch skupín. V našej skupine boli družstvá Banská Bystrica, Púchov, Nové Mesto nad Váhom a my. V druhej skupine boli domáce Levice, Poltár, Snina a Svidník.
Hneď v piatok sme otvárali turnaj prvým zápasom s Banskou Bystricou bol to náročný zápas na psychiku, pretože sme v predchádzajúcich  stretnutiach vždy ťahali za kratší koniec. Začali sme výborne súpera sme nepustili skoro do ničoho a tak sme vyhrali prvý set. Lenže karta sa obrátila a začala sa dariť súperovi a už sme prehrávali 1:2. Baby zabrali zlepšili sme prihrávku aj útok  a dotiahli sme zápas do 5 setu. Kde sme ich k ničomu nepustili a jednoznačne zvíťazili 15:1 a 3:2 na sety. Zápas trval dve a štvrť hodiny a tak sme skončili o 12:15 a čakala nás dlhá prestávka, pretože sme mali ďalší zápas naplánovaný až na 18:00.

Po dlhej prestávke sme nastúpili na palubovku proti Púchovu. Keby sa nám tento zápas podarilo zvládnuť už by nás nič nedelilo od postupu do skupiny o 1. a 4. miesto. Bohužiaľ dievčatá do zápasu nastúpili zle nevedeli sa dostať do tempa v každom sete sme nezvládli koncovku alebo začiatok setu a tak si súper spravil náskok, ktorý sme potom museli doháňať , čo sa nám vždy vypomstilo a set sme prehrali tesne. Dievčatá sa zobudili až v poslednom sete, ktorý sme prehrali 26:28. Keby nám vtedy šťastie troška viac prialo tak by sme ten set zvládli a mohlo to skončiť úplne inak.

Keďže sme už vedeli, že do bojov o 1. a 4. miesto nepostúpime museli sme sa sústrediť na ďalšie zápasy. Na druhý deň sme o 12:00 nastúpili proti Novému Mestu nad Váhom. Čo bol najsilnejší súper našej skupiny. Súper nás predčil nielen vo výške ale aj kvalitným pachtivým podaním. S ktorým sme si nevedeli dať rady a tak sa odvíjal aj prvý set, v ktorom sme už prehrávali 3:16 a nakoniec sme sa spamätali a ten set skončil v pomere 19:25. Zase nám utekali začiatky setov, dievčatá  boli nervózne a robili zbytočne veľa chýb. A tak sme zápas prehrali 0:3.

Tak nás čakali boje o 5. až 8. miesto. Ešte v sobotu sme sa stretli zo súperom s druhej skupiny  Svidníkom. Bol to vyrovnaný zápas, ktorý sa nám nedarilo zlomiť v náš prospech. Dievčatá bojovali ale stále im chýbalo troška štastíčka a takej volejbalovej drzosti.  Dievčatám chýbalo najmä sebavedomie, ktoré im pomohlo s Banskou Bystricou tak v ostatných zápasoch boli sklesnuté a bojazlivé. Čo sa ukázalo aj na výsledkoch a mrzelo to najmä keď sa set lámal v koncovke. Zápas skončil 0:3 a tak znova nás čakal ten istý súper v boji o 7. miesto a to Banská Bystrica.

V nedeľu sme už nič nenechali na náhodu začali sme výborne Bystričanky sme do ničoho nepustili a už sme viedli na sety 2:0, keď sa chytili a vyhrali set. Dievčatá sa nabudili a povedali si že je to posledný zápas na M SR a tak si ho užijú. Začali od začiatku setu a bojovali až do konca a zvíťazili 3:1.

Chcela by som sa poďakovať najmä dievčatám za ich bojovnosť najmä v setoch kde sme už prehrávali, za ich výkony a určite vieme, že je veľa vecí na ktorých musíme popracovať. Aj tak sme boli šťastné už len vôbec za to že sme tam boli, malá obec, ktorá bola ťažkým protivníkom súperom s veľkých miest s veľkou hráčkou základňou.
Tak isto by som sa chcela poďakovať nášmu pánovi riaditeľovi pánovi Šabovi , za celovíkendovú podporu a povzbudzovanie. Rodičom, ktorí boli ochotní a pomohli nám s dopravou a tiež tým, ktorý prišli a povzbudili naše dievčatá.

Na záver chcem dievčatám popriať veľa chuti do volejbalu a ešte väčšej disciplíne aby sme sa mohli pohnúť ďalej a možno v budúcej sezóne znova zabojovať o M SR.

Trénerka Mgr. Alexandra Šišiaková

Trénerka Alexandra Bukviarová-Šišiaková: Hodnotenie zápasov  4.5., 11.5. a 18.5.2014

4.5 a 11.5. 2014 Mladšie žiačky Semifinále I. a II.

Naše dievčatá v základnej časti súťaže skončili na krásnom 1. mieste a na základe toho postúpili do bojov o finále oblasti STRED a tak isto aj o Majstrovstvá SR. Keďže v našej vekovej kategórii boli skupiny dve Sever a Juh museli sme si zmerať svoje sily aj zo súperkami zo severu. Rozdelili nás do dvoch skupín podľa umiestnenia v základnej časti. V našej skupine sme sa stretli s dievčatami so Žiliny, Považskej Bystrice a od nás Banskej Bystrice. V druhej skupine bol Poltár, Krupina, Liptovský Hrádok a Púchov.

Naše I. semifinále sa hralo na pôde Žiliny 4.5.2014 kde sme náš prvý zápas hneď s B. Bystricou prehrali v pomere 1:2. Ďalší zápas sme hrali s domácou Žilinou s ktorou sme vyhrali 2:1 a už nás čakal len súper s Pov. Bystrice. Zápas sme s prehľadom zvládli a zvíťazili 2:0. A tak sme odchádzali zo Žiliny zatiaľ s druhým postupujúcim miestom.

II. semifinále sme hrali v domácom prostredí 11.5.2014. Boli naplánované odvety s I. semifinále. Keďže sme v boji s B. Bystricou zase ťahali za kratší koniec a prehrali sme 0:2, museli sme zvyšné dva zápasy zvládnuť ak sme chceli ešte premýšľať o postupe. Čo sa nám našťastie aj podarilo. Žilinu sme zdolali 2:0 a tak isto aj Pov. Bystricu.
Radosť bola zaručená postúpili sme do finále oblasti Stred, tak isto aj na Majstrovstvá SR. Už bolo potrebné len zabojovať o to I. miesto v oblasti Stred.

18.5.2014 Finále oblasti STRED sa odohralo v Banskej Bystrici u najlepšieho zo semifinálových kôl. Stretli sa tam 4 najlepšie družstvá z oblasti B. Bystrica, Poltár, Púchov a my. Náš prvý zápas sme hrali proti Poltáru bol to ťažký zápas s kvalitným súperom ale dievčatá ho výborne zvládli a vyhrali sme 2:0. Hneď na to sme hrali ďalší zápas s Púchovom. Dievčatá odohrali dva kvalitné sety v ničom nepoľavili a zvíťazili sme 2:0. Náš posledný súper bol B. Bystrica. Bol to ťažký zápas najmä preto lebo dievčatá mali veľmi dlhú prestávku a ťažko sa chytali do zápasu. Čo sa ukázalo v prvom sete ktorý sme prehrali. V druhom sete baby zabrali a jednoznačne sme ho vyhrali. V 3. sete sa lámal chlieb. Bol to zápas plný emócii čo sa aj prejavilo na dievčatách a tak sme v 3. sete prehrali. Zápas skončil v pomere 1:2.
Ale keďže sme prvé dva zápasy vyhrali v pomere 2:0 aj jeden vyhratý set nám stačil na to aby sme skončili 1. Baby boli nadšené keďže to netušili a o to väčšie a silnejšie boli ich emócie radosti, keď zistili. že sú prvé.

Dievčatám sa chcem poďakovať a želám im veľa úspechov aj v poslednej etape našej sezóny a to na Majstrovstvách Slovenskej republiky v mladších žiačkach v Leviciach.

Trénerka Alexandra Bukviarová-Šišiaková: Brusno B - Brusno A, 0:3 a 0:3:

Zostava: D. Tomášková, V. Krajčírová, N. Peťková, A. Živická, E. Svetlíková, C. Kováčová, (S.Kobzošová - L, L. Vasilovčíková, K. Obuchová)

V nedeľu sme sa stretli s našimi mladšími dievčatami.  Odohrali sme zápas ktorý bol ťažký na koncentráciu. V niektorých setoch sme hrali lepšie čo sa ukázalo na výsledku a zase niektoré boli slabšie, kde nám odišlo sústredenie. Pre dievčatá to bola povinná jazda. Aj keď ten výkon nebol podľa mojich predstáv.

Trénerka Alexandra Bukviarová-Šišiaková: Brusno A - Hnúšťa B, 3:0 a 3:0:

Zostava: D. Tomášková, A.Živická, N. Peťková, C. Kováčová, L. Vasilovčíková, E. Svetlíková, (S.Kobzošová - L, V.Krajčírová, K. Obuchová)

V nedeľňajšom zápase sa dievčatá predstavili proti dievčatám z Hnúšte, ktoré vekovo boli mladšie.Toto bol súper pri ktorom sme si mohli vyskúšať rôzne varianty a dievčatá rôzne posty. A.Živickú sme skúšali na post nahrávačky, na tomto poste sa jej celkom darilo a mám z nej dobrý pocit. Zápasy mali hladký priebeh, kde sme jednoznačne zvíťazili.

Trénerka Alexandra Bukviarová-Šišiaková: Brusno A - Krupina A, 3:0 a 3:1:
Zostava: D. Tomášková, N. Peťková, V. Krajčírová, E. Svetlíková, A. Pikulová, V. Michaličková ( S. Kobzošová - L, A. Živická, K. Obuchová, C. Kováčová )
Dievčatá si na domácej palubovke zmerali sily s dievčatami z Krupiny, ktoré figurovali pred zápasom na treťom mieste. Baby začali veľmi sústredene a zodpovedne čo sa ukázalo aj na výsledku prvého zápasu. Dobre sme podávali a nedovolili sme súperovi sa dostať do zápasu. V druhom zápase sme začali dobre ale v druhom sete sa Krupinčanky chytili a druhý set sme prehrali. Po vysvetlení si niektorých vecí po druhom sete sme sa vrátili do zápasu a vyhrali tretí aj štvrtý set. Dievčatám sa chcem poďakovať za dobrý výkon.

Trénerka Alexandra Bukviarová-Šišiaková: B. Bystrica - Brusno A, 2:3 a 2:3:

V nedeľňajšom derby medzi tretím a prvým v tabuľke to dopadlo lepšie pre naše dievčatá a tak si upevnili prvú pozíciu. Od začiatku to bol veľmi ťažký zápas najmä na psychiku dievčat. Hlavne keď sme v prvom zápase už prehrávali 2:0 na sety ale dievčatá to zvládli a zvrátili zápas do víťazného konca. V druhom zápase to malo už iný priebeh, kde sme už vyhrávali 2:1 na sety a vlastnými chybami a nervóznou hrou sme vyrovnali na sety na 2:2. V piatom poslednom sete sme začali nervózne, ale nakoniec sme to výborne zvládli začo dievčatám ďakujem. Bol to veľmi náročný zápas na psychiku ale aj fyzičku, pretože naše dievčatá v tejto sezóne ešte nehrali dva zápasy po 5.setov. A keďže to zvládli, myslím si, že sú na to aj po fyzickej stránke veľmi  dobre pripravené.

Zostava: D. Tomášková, N. Peťková, V. Krajčírová, E. Svetlíková, A. Pikulová, V. Michaličková (C. Kováčová, L. Vasilovčíková, A. Živická, K. Obuchová)

Vyjadrenie trénera Jarolíma Petríka: Hnúšťa A - Brusno B, 3:0 a 3:0:

Mladšie žiačky Brusna nemali šancu aspoň rovnocenne sa popasovať o prijateľný výsledok.

Domáce hráčky ,ktoré sa tomuto športu venujú o jeden a pol resp. o dva roky skôr prevyšovali hostí z Brusna vo všetkých herných činnostiach .

Takže prekvapenie sa nekonalo.

Hodnotenie trénera Jarolíma Petríka: Brusno B - Hnúšťa B, 3:0 a 3:0:

Hráčky Brusna si zapísali na konto ďalšie dve povinné víťazstvá, keď zdolali družstvo Hnúšte .

Najväčšiu zásluhu na víťazstve majú Grúberová, Hohošová, Hellová, ktoré sa presadili na podaní a v útoku, taktiež Tomková na podaní.

Kazom stretnutia bolo porušenie disciplíny hráčok – Šuhajdová, Hudecová, Haviarová, ktoré  odišli zo športovej haly do šatne.

Trénerka Alexandra Bukviarová-Šišiaková PREDOHRÁVKA (12.1.2014) - Hnúšťa A - Brusno A, 3:0 a 0:3:

Pred týždňom sme sa po krátkej zimnej prestávke predstavili u ťažkého súpera z Hnúšte. V prvom zápase sme začali veľmi zle. Dievčatá neboli sústredené, nepodávali sme tak ako vieme. Prehrali sme prvý zápas 0:3 a dievčatá pochopili, že aj keď sme prvé musia hrať lepšie a pozornejšie. Čo sa ukázalo v druhom zápase, kde sme zlepšili podanie aj hru v poli a na útoku. A zápas sme jednoznačne vyhrali 3:0. Som rada, že dievčatá pochopili, že nič nepríde samé a že v každom zápase musia hrať naplno.

Hodnotenie trénerky Alexandry Bukviarovej - Šišiakovej: Poltár - Brusno A, 0:3 a 2:3

Zostava: D. Tomášková, V. Michaličková,  A. Pikulová, N. Peťková, V. Krajčírová, E. Svetlíková, (S. Kobzošová, L. Vasilovčíková, K. Obuchová, A. Živická)

V poslednom kole jesennej časti sme si zmerali sily s druhým družstvom tabuľky Poltárom. Kde nám išlo o udržanie prvej priečky po jesennej časti. Nastúpili sme v dobrej forme a po prvom tesnom sete 30:28, sme sa ujali vedenia a zápas bez zaváhania vyhrali. K čomu nám dopomohlo najmä dobré podanie. V druhom zápase to už také jednoznačné nebolo a aj pod psychickým tlakom za stavu 2:2 na sety sme to zvládli lepšie a zápas dotiahli do víťazného konca. Za čo sa chcem dievčatám poďakovať a popriať im krásne prežité sviatky a načerpanie nových síl do jarnej časti.

Hodnotenie p. Petríka Jarolíma : Ml. žiačky B     15.12.2013

Brusno B – Krupina A 0 : 3,  0 : 3

Dievčatá z Krupiny  boli domácim hráčkam súperom nad ich sily a udelili im riadnu príučku s akou zodpovednosťou sa pristupuje k rozcvičeniu pred zápasom, ako aj k jeho odohratiu.

Brusnianky v obidvoch zápasoch pôsobili nekoordinovane, hrali ustráchane a nevydali zo seba ani minimálnu snahu o zvrátenie nepriaznivého stavu. Odborne povedané – nepodali štandardný výkon, ktorého sú schopné a najviac sklamali Grúberová, Dlhošová, Kordíková, ktoré bývali oporou celého kolektívu.

Trénerka Alexandra Bukviarová-Šišiaková: Brusno A - Žiar nad Hronom 3:0 a 3:0:

V nedeľu už v skoro kompletnej zostave sme sa stretli s tým istým súperom čo v sobotu. Nič sme mu po sobote nedarovali a jednoznačnou hrou sme ich zdolali. Odohrali sme dva vynikajúce zápasy. Dievčatá hrali veľmi dobre najmä v obrane. Za dôležité body sa im chcem poďakovať.

Zostava: D. Tomášková, V. Krajčírová, N. Peťková, A. Pikulová, V. Michaličková, E. Svetlíková ( S. Kobzošová, A. Živická, K. Obuchová, L. Vasilovčíková )

Tréner Petrík Jarolím KRUPINA B – BRUSNO B     0 : 3, 0 : 3:

I keď výsledok 2 razy 3 : 0 je jednoznačný, víťazstvo dievčat z Brusna nebolo také ľahké.  Najsilnejšou zbraňou bolo podanie. V prvom zápase dali 29 bodov priamo z podania a v druhom  zápase 22.

Pri hodnotení  úspešnosti najviac plusových bodov získali Kordíková, Valterová  a Dlhošová. Dobre sa v zápase uviedli aj Tomková a Kobzošová, ktoré nahradili nemocné hráčky.

Hodnotenie trénerky Alexandry Bukviarovej - Šišiakovej, Brusno A - Brusno B, 3:0 a 3:0:

V nedeľu sa odohralo domáce derby medzi "A" - "B". Vekové i výkonnostné aj skúsenostné vlastnosti sa ukázali. Dievčatá podali na to všetko dobrý výkon. Udržali svoju pozornosť po celé dva zápasy. Na ihrisko sa dostali hráčky, ktorým sa tak často nedostane príležitosti.

Zostava: N. Peťková, S. Kobzošová, K. Obuchová, L. Vasilovčíková, E. Svetlíková, A. Živická ( D. Tomášková, V. Krajčírová )

Hodnotenie trénerky Alexandry Bukviarovej - Šišiakovej, Hnúšťa B - Brusno A, 0:3 a 0:3:

Zostava:N. Peťková, K. Obuchová, S. Kobzošová, L. Vasilovčíková, E. Svetlíková, A. Živická (D. Tomášková, V. Krajčírová). Dievčatá sa v Hnúšti stretli s vekovo dosť mladšími súperkami čo sa odzrkadlilo na výsledku a dievčatá si jednoznačne poradili a zvíťazili. Tieto dva zápasy boli povinná jazda ak myslia na postup na majstrovstvá SR.

Hodnotenie trénera Jarolíma Petríka – ml. žiačky B, Brusno B - Banská Bystrica, 0:3 a 0:3:

Domáce dievčatá proti hráčkam z Banskej Bystrice nemali šancu uspieť a uhrať prijateľný výsledok.

Brusniankam chýbali hráčky v poli (Šanková, Haviarová) a značné problémy im robil príjem podania.

Vyjadrenie trénerky Alexandry Bukviarovej - Šišiakovej:

Ml. žiačky A, Brusno A - Lovinobaňa, 3:1 a 3:0

Zostava: D. Tomášková, N. Peťková, A. Pikulová, C. Kováčová, V. Krajčírová, V. Michaličková ( S. Kobzošová, L. Vasilovčíková, A. Živická, E. Svetlíková, K. Obuchová)

Naše dievčatá boli v obidvoch zápasoch jednoznačne lepšie. Čo sa prejavilo na výsledku. Horšie to bolo s koncentráciou, bolo ju ťažko udržať čo sa prejavilo v treťom sete prvého zápasu, ktorý sme prehrali. Potom sa už dievčatá lepšie koncentrovali a zápas sme mali už len vo svojich rukách.

Hodnotenie trénera Petríka Jarolíma – ml. žiačky B :

Dievčatá z Brusna dokázali byť rovnocenným súperom iba v druhom sete prvého zápasu /26:24/. Domáce hráčky ich prevýšili hlavne v hre na sieti a ťažko chytateľným podaním.

Po dlšej dobe v drese Brusna nastúpiki Valterová a Krakovská, ale ďaleko zaostali za svojou povodnou výkonnosťou, vobec nesplnili očakávanie.

Ml. žiačky  "A" 10.11.2013

Krupina "A" - Brusno "A"    1:3   3:2

Zostava: D. Tomášková, V. Krajčírová, V. Michaličková, A. Pikulová, N. Peťková, A. Živická, S. Kobzošová -L ( L. Vasilovčíková, K. Obuchová, C, Kováčová)

Oproti sobote sa naša hra zlepšila. Zlepšili sme podanie boli sme koncentrovanejšie čo sa prejavilo aj na výsledku prvého zápasu. Až na pár výkyvov sme odohrali dobrý zápas. V druhom zápase sme nastúpili jednoznačne kde sme prvé dva sety vyhrali. V treťom záverečnom sete za stavu 12:17 pre nás, sa naša hra zlomila a set sme prehrali. Tato prehra sa podpísala aj pod ďalšie dva sety ktoré sme hrali. Dievčatá upadli do veľkej psychickej nepohody čo sa prejavilo na ich sebadovere a celkovej hre. Ale berieme to ako ponaučenie do dalších doležitých zapasov.

Hodnotenie p.Petríka Jarolíma, trénera ml. žiačok Brusno B :

Dievčatá z Brusna sa skoro postarali o prekvapenie, keď prvý zápas prehrali 1 : 3 a v druhom už viedli 2 : 0, ale „ nováčikovská“ tréma ich pripravila o celkové víťazstvo.

Po zranení sa pomerna dobre uviedla Valterová, ktorá narobila problémy Zvolenu podaním. Ďalej v poli vynikala Haviarová a v útoku trojica Kordíková, Grúberová, Dlhošová.

Vyjadrenie trénerky Alexandry Bukviarovej - Šišiakovej k zápasu Brusno A - Banská Bystrica, 3:2 a 3:0:

27.10.2013
Ml. Žiačky
Brusno "A" - B. Bystrica   3:2 3:0
Zostava: D. Tomáškova, E. Svetlíková, V. Krajčírová, V. Michaličková, A. Pikulová, N. Peťková, S. Kobzošová, A. Živická, L. Vasilovčíková, K. Obuchová, C. Kováčová
Naše dievčatá sa stretli s výborným súperom čo sa prejavilo aj na hre. Odohrali sme dobrý zápas čo posilnilo najmä psychickú stránku dievčat. A to sa ukázalo v druhom zápase, za čo sa chcem poďakovať dievčatám lebo sme ho vyhrali jednoznačne 3:0 .

Vyjadrenie trénera Jarolíma Petríka k zápasu Žiar nad Hronom – Brusno B:

Hostia oproti urasteným a s výškovou prevahou hrajúcich domácich hráčok nemali šancu. Najviac vzdorovali v druhých setoch obidvoch zápasov, keď nám nevyšla koncovka vinou pokazeného podania.

No i tak ako najlepšie a najspoľahlivejšie hráčky možno vyhodnotiť Kordíkovú a Šankovú. Naopak oproti výkonom z minulých zápasov nepodali očakávané výkony Hohošová, Haviarová a Hudecová.

Vyjadrenie trénerky Alexandry Bukviarovej - Šišiakovej k zápasu Zvolen - Brusno A, 0:3 a 1:3:

Dievčatá vo Zvolene podali oproti sosbote omnoho lepší zápas. Boli viacej koncentrované a robili omnoho menej chýb. V druhom sete druhého zápasu si dievčatá mysleli, že víťazstvo príde samé a tak povolili a nakoniec sme o ten set prišli. Napriek  všetkému nezdaru ďakujem dievčatám za výhru.

Zostava: D. Tomášková, E. Svetlíková, V. Krajčírová, N. Peťková, A. Živická, A. Pikulová, K. Haviarová, L. Vasilovčíková, K. Obuchová, C. Kováčová, S. Kobzošová.

Hodnotenie zápasu - Mladšie žiačky B - trénerom Petríkom:

Domácim hráčkam boli dievčatá z Hnúšte nad ich sily a v obidvoch zápasoch dominovali.                                                                                     Vyrovnaným súperom boli domáce hráčky iba v treťom sete prvého zápasu (26:28), keď nedokázali vedenie v závere setu ,,potiahnuť‘‘ do víťazstva. Pri hodnotení hráčok Brusna je potrebné vyzdvihnúť výkon Grúberovej, Haviarovej a Šankovej.

Hodnotenie trénerky Alexandry Šišiakovej – Bukviarovej k zápasu:

Ml. Žiačky

Brusno "A"- Hnúšťa "A" 3:1; 3:0

Zostava: D. Tomášková, E. Svetlíková, V. Krajčírova, N. Peťková, A. Pikulová, V. Michaličková, S. Kobzošová, K. Obuchová, L. Vasilovčíková, A. Živická

V prvom zápase sme hrali menej koncentrované najma na podaní a priame podania čo sa odzrkadlilo v druhom sete, ktorý sme prehrali. Potom sa dievčatá lepšie skoncentrovali čo sa ukázalo aj v druhom zápase, ktorý jednoznačne vyhrali. Za čo im Ďakujem.

Hodnotenie trénera ml. žiačok Brusno B Jarolíma Petríka:

Brusnianky v Hnúšti nastupovali do zápasov konečne zabodovať, čo sa im podarilo, keď obidva zápasy vyhrali bez straty setu.

O tak výraznom víťazstve rozhodli prakticky podania, keď v prvom zápase naše hráčky bodovali priamo zo servisu 28 krát a 36 krát v druhom. Z toho Peťková 14 krát a Hudecová 9 krát.

Funkcie kapitánky sa dobre ujala Grúberová, ktorá celkove bodovala 14 krát v rôznych herných činnostiach.