DOKUMENTY

 

 

 

Výlet na Donovaloch

 

Skvelý školský výlet sme zažili dňa 14.6 v areáli Donovalkovo na Donovaloch.

Detské mestečko navštívili detičky z čerešničkovej a hruštičkovej triedy. Hneď na úvod nás privítali mladí animátori, ktorí pre nás pripravili veľa zaujímavých aktivít. Mladí „farmári“ sa postarali o zvieratká z minifarmy – minikoníkmi, somárikmi, lamami či zajačikom. Nakŕmili, vyvenčili, pohladkali a zodpovedali na všetky otázky. Za získané zručnosti boli odmenení preukazom Farmára. Oboznámili nás s mestečkom a jeho zaujímavými domčekmi. Boli tam väznica, banka, reštaurácia či obchod. Po mestečku jazdili na bicykloch, kolobežkách či motorkách podľa naozajstných pravidiel cestnej premávky. Za správnu jazdu získali svoj prvý vodičák. Animátori pripravili pre detičky rôzne zvieratká z balónov, ktoré im podarovali a tiež potešili deti maľovaním na tvár. Na záver sme sa všetci dobre najedli, lebo nám navarili rezancovú polievku a špagety, ktoré majú skoro všetky deti rady. Bolo to krásne a poučne strávené dopoludnie.

Fotogalériu nájdete TU

Rozlúčka s predškolákmi

 

Dňa 21.6.2017 sa uskutočnila rozlúčka s predškolákmi našimi Hruštičkami. Tento významný deň nielen pre detičky z materskej školy, ale aj pre pani učiteľky sa od rána začal výborne. V triede vládla pokojná atmosféra, všetky deti pomáhali dolaďovať posledné detaily, aby bol tento krásny večierok tou najlepšou spomienkou pre nás všetkých. Zišli sme sa v hoteli Brusno, kde už netrpezlivo čakali naši predškoláci. Rodičia doniesli napečené koláčiky a iné dobroty, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Program sme odštartovali básničkami a pesničkami.

Zatancovali sme tiež tanec Mariša, ktorý deti zbožňujú. Po krátkej prestávke nasledovali častušky, pri ktorých sme sa všetci dobre zabavili, pretože každý sa našiel v krátkej básničke.

Do zábavného tančeka sme stiahli aj rodičov, aby sa tiež zapojili.

Detičky dostali aj krásne odmeny balíčky pre predškolákov, medaile za noc odvahy a každý si vybral aj krásne ušité písmenko od mamičky pani Uhríkovej. Nechýbala ani torta v tvare hrušky, na nej mal každý svoje srdiečko s menom a detské šampanské, ktoré sme pili v kruhu z džbána.  

Skvelý program bol zakončený diskotékou, kde sme si všetci spolu zatancovali s pani učiteľkami aj s pánom učiteľom.

Myslím, že to bola rozlúčka ako sa patrí, a že detičky budú len v dobrom spomínať na škôlkárske časy.

Fotogalériu nájdete TU

Bezpečko na ceste

 

V máji  sme mali tému Bezpečko na ceste, kde sa deti oboznamovali so všetkým čo patrí k ich bezpečnému životu. A preto sme si na pomoc prizvali do predškolskej triedy pani policajtky Janku a Andrejku z Policajného zboru v Banskej Bystrici. Predškoláci sa na ne veľmi tešili a netrpezlivo ich očakávali. Pani policajtky priniesli pre deti pracovné zošity – Póla radí deťom. Deti pracovali s tými zošitmi a plnili rôzne úlohy z rôznych tém. Potom sa zahrali na chodcov a učili sa ako správne chodiť po ceste a cez prechod pre chodcov. Priniesli deťom aj reflexné vesty a pásy ktoré nám podarovali. Deti si mohli vyskúšať ako sa hovorí do vysielačky, ktorú mali v policajnom aute. Ďakujeme pani policajtkám Janke a Andrejke, že prišli do našej MŠ.

Koncom týždňa k nám zavítali policajti zo Slovenskej Ľupče , ktorí poukazovali deťom, čo všetko ich práca zahŕňa. Porozprávali, ako nám pomáhajú a chránia nás, kto chcel mohol si vyskúšať aj dreger a fúkať ako ozajstný šofér. A nakoniec povozili deti v ozajstnom policajnom aute  so zapnutými majákmi. Ďakujeme pánom policajtom, že si našli pre nás čas a potešili nás svojou návštevou.

Fotogalériu nájdete TU

Noc odvahy v materskej škole

 

S predškolákmi sme sa rozhodli, že prespíme v materskej škole. O siedmej hodine večer, sme sa všetci stretli v našej Hruštičkovej triede. To bolo radosti. Detičky si priniesli samé dobroty do ktorých sa pustili, ale len po tancovaní. Okrem tancovania sme sa hrali rôzne hry, hádali sa hádanky, spievali sme a stále sa nejako zabávali. Keď sa zotmelo, išli sme hľadať poklad po tmavých chodbách školy, kde sme ho aj našli. Potom si všetci umyli zúbky, vypočuli si rozprávku na dobrú noc a išli spinkať. Všetky naše odvážne hruštičky pekne a bez plakania zaspali. Nám pani učiteľkám Danielke a Miške to pohladilo srdiečka, lebo sme zistili, akú majú v nás veľkú dôveru tie naše Hruštičky. Ráno, keď sa prebúdzali, mali úsmev na tvári, lebo našli vedľa seba na postieľke svojich kamarátov. Sme radi, že máme takých odvážnych predškolákov, ktorý za odvahu dostali medailu.

Fotogalériu nájdete TU

Ekopredškoláčik

 

Koncom mája sa naši dvaja predškoláci Martinka Kováčová a Jakubko Urbančok zúčastnili Ekopredškoláčika v Banskej Bystrici. Akciu organizovala Spoločnosť pre predškolskú výchovu – región Banská Bystrica. Ekopredškoláčik sa konal v MŠ Sásovská cesta. Pre deti tu boli pripravené enviromentálne aktivity. Poznávali a skúmali životné prostredie, získavali nové poznatky o ekológii a ochrane prírody zážitkovým učením a pútavými aktivitami. Pre deti boli pripravené stanovištia, kde plnili rôzne aktivity. Pri aktivite bazén deti pozorovali čo sa stane s hubkou, ktorú močili vo vode na udici ako rybári. Maťka a Jakubko potom vypletali stužky na plote, kde preukázali svoje motorické schopnosti. Potom si zo slaného cesta a rôznych surovín vytvárali rôzne obrázky, podľa svojej fantázie. Pri stanovišti Maľovanie si deti vyskúšali maľovať prírodninami ako papekmi, šiškami a čečinou. Maľovali na veľký papier a vznikli zaujímavé obrázky. Stanovište Piesok ponúkol Maťke a Jakubkovi vytvárať rôzne obrázky pieskom. Piesok bol vo fľaške, ktorá bola uviazaná a vo vrchnáčiku dierka. Deti rozhojdali fľašku a ona kreslila. Maťka vytvorila Saturn a Jakubko egreš. Potom mohli ešte prstom kresliť v piesku rôzne tvary. Potom sme prešli k bylinkám. Deti voňali a hmatali rôzne bylinky. Ktoré poznali pomenovali, ktoré nepoznali, naučili sa ako sa volajú. Potom určovali podľa obrázkov, ktoré bylinky sa nachádzajú na stole. Pri stanovišti Pavučina si vyrábali rôzny hmyz a to motýle, pavúky, húsenice, podľa vlastného výberu. Maťke a Jakubkovi sa aktivity veľmi páčili a sme hrdí ako prezentovali našu MŠ v Banskej Bystrici. Za svoju účasť boli odmenení, dostali lopty a diplom pre materskú školu.

Fotogalériu nájdete TU

 

 

Dupkajú nožičky, dupkajú

 

Dňa 17.5.2017 sme sa predškoláci zúčastnili tanečných hier v Banskej v Bystrici s názvom Dupkajú nožičky, dupkajú.

Príprava na toto milé vystúpenie bola zábavná a detičky sa veľmi snažili aby mohli ísť ukázať, aký tanečný talent sa v nich skrýva.

Už od rána vládla výborná nálada a deti sa nevedeli dočkať, kedy pôjdu vystupovať na javisko. Po príchode do robotníckeho domu v Banskej Bystrici sme sa prezliekli do krojov (dievčatá mali sukničky a košieľky s ľudovým vzorom a dvaja chlapci a dve dievčatá boli ako reperi oblečený v mikinách, rifliach a šiltovkách). A potom sme už len pozerali a podporovali potleskom vystúpenia detí z iných materských škôl.

Keď prišiel  náš čas vystúpiť pobrali sme sa na pódium. Bolo cítiť mierny stres, veď predsa pre niekoho to bol prvý zážitok vystupovať pred toľkými divákmi. Ale už o malú chvíľu bolo cítiť, že všetok stres opadol. Detičky zatancovali ľudovo-moderný tanec na pieseň Mariša od Kollárovcov. Túto pesničku naše deti jednoducho zbožňujú, takže výber bol o to jednoduchší. Vystúpenie prebehlo výborne a deti si to nesmierne užili. Skutočne radosť sa na nich pozerať.

Na záver dostali za odmenu tašku s prekvapením pre každého.

 

S ľudovo-moderným tancom sme vystúpili 20.5.2017 na podujatí Čipkarskô v Brusne. Účasť detí a ich rodičov bola naozaj skvelá a veľmi sme sa z toho tešili. Detičky boli motivované a plné radosti, takisto si toto vystúpenie pred davom ľudí užili.

Spoločne sme sa po tančeku odfotili, prezliekli a mohli sme si užívať ďalšie kultúrne vystúpenia.

Fotogalériu nájdete TU

 

 

Deň rodiny

 

Dňa 26.5 mali deti z našej materskej škôlky nezvyčajné popoludnie, ktoré trávili spolu so svojimi rodinami. Tento rok pri príležitosti dňa matiek, otcov a dňa rodiny,  sme pre nich pripravili 0 ročník loptových hier. Každý člen rodiny musel mať loptu.  Lôpt sme narátali až úžasných 55. Boli veľké, malé, farebné, futbalové či tenisové. Deti plnili stanovištia spolu s rodičmi,  a za každé splnenie dostávali pečiatky. Skákali s loptou medzi nohami, „ bojovali“ v loptovej vojne, hrali futbal a vybíjanú, a vo fúriku museli prejsť prekážkovú dráhu spolu s naloženými deťmi, ktoré držali loptu na paličke. Potom  si zahrali deti spolu s rodičmi hru podávanie lopty ponad hlavu. No čo myslíte kto to zvládol prvý?  No jasné, že naše detičky. Po toľkom súťažení sme mali vyhladnuté brušká a tak nás čakala záverečná opekačka, kde sme si pochutnali na vlastnoručne opečených špekačkách.  Bolo to príjemne  strávené popoludnie, spolu s rodičmi. Tešíme sa na ďalší ročník loptových hier. Dúfam, že bude vydarený aspoň tak ako tento rok. Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí sa zúčastnili na spoločne prežitom popoludní spolu s nami a takto sme oslávili Deň rodiny.

Fotogalériu nájdete TU

 

UŽ SME SKORO PRVÁCI !

 

V jeden pekný deň zavítali do prváckej triedy detičky z materskej školy, ktoré čoskoro čaká prvácka školská lavica. Predškoláci si vyskúšali aké je to sa učiť v naozajstnej prvej triede. Spoznali krajinu Abecedovo a jej kráľa Abecedára a pomohli mu pohľadať všetky stratené písmenká. Následne slabikovali slová a triedili domáce zvieratká. Školáci im vo všetkom pomáhali. Potom spolu vypracovali pracovný list a riešili hádanky, ktoré im školáci prečítali. Všetky detičky boli veľmi šikovné a úlohy zvládli na jednotku!

Fotogalériu nájdete TU

Zápis detí do MŠ

 

        Dňa 4.5.2017 o 16.30 sa uskutočnil zápis detí do našej materskej školy.

Vo dverách škôlky vykukli prvé zvedavé očká detičiek, ktoré uchvátili triedy plné hračiek toho najrôznejšiho výberu.

        Prvá trieda , krorá detičky zaujala svojou veľkosťou a veľkým výberom hračiek bola Hruštičková trieda- predškolská, kde mali pripravené rôzne omaľovánky a veľký výber pasteliek.

        Po hraní v Hruštičkovej triede nasledovala Jablčková trieda – ich budúca , kde bola pre nich pripravená plastelína a modelovací materiál, čo detičky zaujalo najviac a strávili tam kopu času vyrábaním rôznych zvieratik a bytostí.

        Ako posledná prišla na rad Čerešničková trieda – trieda pre stredné detičky, kde ich čakali rôzne zaujímavé obrázky , ktoré si deti maľovali vodou a zrazu sa z čiernobielych obrázkov stali krásne farebné výtvory.

        Po vyšantení, vyhratí a spoznaní zákutí našej škôlky dostali detičky sladké odmeny a unavení z toľkého šantenia sa znova vrátili do svojich domovov čakať na ich deň D , kedy budú súčasťou nových dobrodružstiev , zážitkov a života v našej škôlke.

 Už sa na vás tešíme.

Fotogalériu nájdete TU

PLAVECKÝ VÝCVIK MATERSKEJ ŠKOLY NA BYSTREJ

 

Naši malí škôlkári sa aj tento rok zúčastnili plaveckého výcviku na Bystrej. Tak ako je už tradíciou, pobrali sa deťúrence s ruksakmi na chrbte s pocitom, že nevedia čo ich čaká. No aj napriek tomu  vládla dobrá nálada. Všetci sme sa tešili na to, ako sa naučíme plávať a budeme mať nové zážitky. Prvý deň sme sa poniektorí len spoznávali s vodou, ale potom sa nám plávanie zapáčilo a išlo to ako po masle. Všetkým to išlo veľmi dobre a verím, že sa všetci niečo nové naučili. Posledný deň výcviku ich tréneri pochválili a odmenili sladkou odmenou a hlavne medailou, na ktorú sa všetci veľmi tešili. Pri tejto príležitosti chceme veľmi  pekne poďakovať trénerom, ktorí sa detičkám venovali.  Veľmi sa nám páčilo, a veríme, že si všetci odnesieme len pekné spomienky.

 Fotogalériu nájdete TU 

Tvorivé dielne v kultúrnom dome

 

Dňa 4.4.2017 sme sa my – predškoláci (hruštičková trieda) vybrali pozrieť do kultúrneho domu v Brusne pri príležitosti Tvorivých dielní základnej umeleckej školy. Prichystali si pre nás aktivitu – modelovanie z hliny. Deťom sa táto aktivita páčila, nakoľko si úplne sami mali vytvoriť slnečnicu. Pomáhala im len pani asistentka, ktorá ich navigovala pri vytváraní hlinenej slnečnice.

Potrápili si svoje rúčky a zdokonalili jemnú motoriku.

Na záver si do slnečnice vyryli svoje meno a uložili do krabice.

Popozerali a inšpirovali sme sa zdobením veľkonočných vajíčok. A spokojní sme išli naspäť do škôlky.

Fotogalériu nájdete TU

 

Besiedka s pani spisovateľkou Jankou Balážovou

 

Dňa 22.03. 2017 k nám aj tento rok zavítala pani spisovateľka Phd. Janka Balážová (maminka dcéry Alenky Balážovej z materskej školy-hruštičková trieda). Prišla nám predstaviť celkom nové a netradičné básničky, ktoré sú jej dielami.

Detičky už netrpezlivo čakali v kruhu a tešili sa na nové básničky, ktoré im prišla pani spisovateľka predstaviť. Pani spisovateľka Janka dala známe slovenské rozprávky do básničkovej formy, pričom hlavné názvy rozprávok zmenila. Detičky hádali o akú rozprávku ide. Veľmi sa deťom rátali slovné spojenia ako napríklad: Perinbaba – Vankúšbabka, čarobaba - ježibaba.

Deti sa zapájali do dialógu, pozorne počúvali a hádali. Po prečítani všetkých básní si detičky vybrali vlastnú ktorá sa im najviac páčila a nakreslili ju. Zapojili svoju fantáziu a vznikli zaujímavé kresby.

Na záver sme sa pekne rozlúčili a mohli sme pokračovať v bežnom škôlkarskom režime dňa. :)

Fotogalériu nájdete TU

LYŽIARSKY VÝCVIK MŠ NA TÁLOCH 2017

 

Aj tento to rok to išlo deťúrencom z materskej školy veľmi dobre, ba priam výborne. Počasie sme mali celý týždeň fantastické, každý deň sa na nás usmievalo slniečko a  prihrávalo nám všetkým dobrú náladu. Veľmi sme sa všetci potešili, keď sme uvideli, že na Táľoch zima ešte trvá a že sa môžeme naučiť všetci lyžovať. Začiatky boli neisté, ale hneď si detičky zvykli a išlo im to všetkým ako po masle. Krok po kroku sa každým dňom zdokonaľovali a na záver im to išlo všetkým vynikajúco. Lyžiari počúvali svojich trénerov, ale i svoje pani učiteľky. V piatok bol pre každého lyžiara dlho očakávaný deň, pretože sa všetci nevedeli dočkať pretekov, zaslúženej medaily, ale i sladkej odmeny. Aj hrdí rodičia prišli povzbudiť svojich malých lyžiarov. Bol to pre deti najkrajší zážitok. Bolo nám aj trochu ľúto, že sme sa museli rozlúčiť s naším lyžiarskym výcvikom. Ale my sa opäť tešíme, že sa uvidíme na lyžiach aj na budúci rok.

 Fotogalériu nájdete TU 

 

KARNEVAL

 

Dňa 14.2.2017 sa v našej škôlke dial nevídaný chmár a deti vedeli, že je to Karneval.

      Všetky detičky sa dôkladne pripravili na túto veselicu a preto prišli v krásnych maskách princezien, zvieratiek, hrdinov a rozprávkových bytostí.

      Cenným hosťom tohto podujatia bol kúzelník Wolf, ktorý usporiadal zábavný program plný kúziel, píbehov a srandovných situácií. Najskôr sa ako správny kúzelník predstavil svojimi magickými trikmi, ktoré ohúrili nejedno dieťa. Potom vyrábal rôzne postavičky z balónov a urobil dymovú show. Neskôr predstavil svojich zábavných plyšových kamarátov, ktorých daboval bruchovravectvom a deti boli z toho v nemom úžase. Nakoniec usporiadal detskú párty, počas ktorej sa detičky poriadne vytancovali s rodičmi, starými rodičmi a pani učiteľkami a pánom učiteľom. A ako sa na správny Karneval patrí, samozrejme sa museli predstaviť všetky krásne masky, ktoré boli odmenené cukríkovým dažďom.

      To, že sa táto Karnevalová veslica všetkým  páčia, dali zúčastnení najavo svojimi utešenými tváričkami a neskutočným radostným krikom. Ohlasi rodičov na kúzelníka Wolfa a na réžiu celého Karnevalu  boli veľmi dobré.

Rodičia a naša MŠ ďakuje kúzelníkovi Wolfovi.

Fotogalériu nájdete TU

Mikuláš v materskej škole

 

Mik, mik Mikuláš,

Čo v batohu pre nás máš?

Cukríky i čokoládky,

a či dáky perník sladký.

Tak ako sme sľúbili,

všetci sme sa ľúbili.

 

Tak ako každý rok, aj tento k nám  do našej materskej školy zablúdil nečakaný hosť. Prišiel k nám Mikuláš so svojimi pomocníkmi, ktorí rozžiarili detské očká. Niektorým vyšla aj slzička, nie však od šťastia, ale od strachu. Čertíci to tam trošku rozparádili, ale vzápätí prišli milé anjeliky a všetko bolo v poriadku. Mikuláš sa potešil pesničkám a básničkám, ktoré si pre neho detičky pripravili. Rozdal všetkým sladkú odmenu, a nakoniec si s detičkami zatancoval na Mikulášskej diskotéke. V celej škôlke vládla veľká radosť a smiech.

Chceme veľmi pekne poďakovať sponzorom – nemenovaným rodičom, ktorí kúpili mikulášske balíčky pre deti materskej školy.

 

Mikuláš a vianočné trhy

Tento jubilejný prvý ročník Mikuláša v obci spojený s Vianočnými trhmi vniesol do celého Brusna predvianočnú náladu. Ako prvé sa krásne rozsvietil vianočný stromček, kde následne prišiel Mikuláš, ktorý rozdal  balíčky všetkým deťom. Potom nasledovalo vystúpenie detí z materske školy. Po nich spríjemnili vianočnú atmosféru svojimi piesňami a hrou na hudobné nástroje deti zo ZUŠ-ky. Popri sledovaní mohli ostatní navôkol ochutnať vianočný punč a popozerať si Vianočné trhy a kúpiť si rôzne výrobky. Počasie nám vyšlo, bolo príjemne mrazivo, a už teraz sa tešíme na ďalší ročník tejto príjemnej akcie. Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým zúčastneným a taktiež Hotelu Brusno, Obci Brusno, Základnej škole s materskou školou Brusno a Základnej umeleckej škole zato, že sme sa všetci mohli stretnúť pri takejto milej akcii. Ďakujeme.

Fotogalériu nájdete TU

 

Bystrický slávik

 

Školský úrad, oddelenie školstva a mládeže v spolupráci s RS OMEP Banská Bystrica nás pozvali na 17. ročník prehliadky detí materských škôl v speve. Našu MŠ reprezentovala Tamarka Kubančíková. Najskôr sme si urobili triedne kolo, kde sme vybrali niekoľko dievčat. V spolupráci s pani učiteľkou zo ZUŠ Zuzkou Kučerákovou sme sa rozhodli, že pôjde spievať Tamarka, nakoľko mohlo ísť len jedno dieťa z materskej školy.  Spievala pesničku od Kristíny Na bieleho koňa. Ako jediná spievala modernú pesničku a zožala veľký potlesk. Zobrali sme si so sebou aj podporu Zuzanku Hraškovú. Tamarka za svoj spevácky výkon bola ocenená. Ďakujeme jej za peknú reprezentáciu našej MŠ.


Fotogalériu nájdete TU

 

Október – mesiac úcty k starším

 

Jeseň je naozaj krásna. A v jednom zo svojich mesiacov, nám pripomína jednu z najvzácnejších cností, ktorá môže byť zrodená v duši človeka. Je ňou úcta k starším. Úcta k naším otcom a k naším mamám. K naším prarodičom. Ku všetkým, ktorí si zodrali svoje ruky, aby naše zostali hladké a nepoškvrnené.

Tento deň 4.November bol výnimočný nielen preto, že sme si uctili starých rodičov, ale preto, lebo práve v tento deň v roku  1829 vznikla a bola založená v Banskej Bystrici prvá detská opatrovňa na území Slovenska.

Naše detičky z materskej školy si tento deň uctili a pozvali svojich starých rodičov a rodičov do hotela Brusno, kde  im chceli ukázať ako im na nich záleží a chceli s nimi stráviť príjemný podvečer. Privítali sme ich krátkym príhovorom, básničkami, pesničkami a tancom. Celý večer sa niesol v príjemnej hallowenskej atmosfére. Spoločne vyrezávali a zdobili tekvičky, vyrábali jesenné vence a z gaštanov sa stali zaujímavý panáčikovia. Vyrobené veci spoločne odniesli pred hotel na schody, do vyrezaných tekvíc dali zapálené sviečky a tekvice akoby ožili.

Po usilovnej práci nasledoval lampiónový sprievod okolo Brusna. Atmosféra bola magická. Deti si strážili v rukách svoje lampióny a tešili sa z tohto čarovného večera.

Ďakujeme všetkým za príjemné spoločné chvíle strávené s detičkami, rodičmi a starými rodičmi.

Ďakujeme aj Hotelu Brusno za poskytnutie priestorov a za ovocie, ktoré prichystali pre našich škôlkárov.

 

FOTOGALÉRIU NÁJDETE TU 

 

 

Šarkaniáda 2016

 

V jedno krásne sobotné doobedie sa stretli pani učiteľky, rodičia a samozrejme aj ich ratolesti a vyšli sme si na kopec nad Brusnom pri príležitosti púšťania šarkanov. 

Počasie síce nebolo úplne podľa predstáv, pretože vetrík na začiatku nechcel spolupracovať. Ale už o pár minút sa rozfúkal  a detičky sa mohli naplno venovať púšťaniu šarkanov.

Každé dieťa si donieslo šarkana.

Boli naozaj krásne, zaujímavé. Deťom žiarili očká a bolo radosť sledovať ich, ako sa šantia a behajú po lúke v snahe čo najvyššie doletieť so svojím šarkanom. Na záver šarkaniády sme si spravili spoločnú fotku na pamiatku.

Po tejto aktivite sme si začali opekať špekačky, ktoré si so sebou rodičia s deťmi doniesli.

Urobili sme oheň, ockovia nám z konárikov urobili ražne a mohli sme spokojne opekať.

Na záver sme detičkám za odmenu rozdali kartičky s motívom šarkana a sladkú odmenu.

Detičkám sa tento deň veľmi páčil a tešia sa už na ďalšie škôlkárske výlety.

Fotogalériu nájdete TU